امروز : 02 مرداد 1398 ساعت 13:47
آخرین اخبار

دومین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار

رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-گفت-معتقدیم-هر-روز-باید-به-دنبال-یک-کار-نو-با-ایده-جدید-باشیم
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان،پیش از ظهر امروز سی دیماه ،  دکتر سید علی نادر دهقانی‌الوار در دیدار با 15 نفر از پشتیبانان طرح نوین مشاغل خانگی جهت اتصال متقاضیان و پشتیبانان اظهار کرد: یکی از اهداف ما تقویت پشتیبانان بوده و در کنار آن هدف نهایی شبکه‌سازی...
01/11/1397, 13:44
معاون-فناوری-مرکز-رشد-جهاد-دانشگاهی-لرستان-بر-لزوم-بازاریابی‌-محصولات-طرح-مشاغل-خانگی-در-سطح-ملی-و-بین‌المللی-تاکید-کرد
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان،پیش از ظهر امروز سی دیماه ، رحیم بیرانوند در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان با 15 نفر از پشتیبان‌های الگوی نوین مشاغل خانگی جهت اتصال متقاضیان و پشتیبانان در طرح نوین مشاغل خانگی به فعالیت‌های انجام شده در این پروژه اشاره کرد و...
01/11/1397, 13:42
رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-گفت-گلخانه-کوهدشت-یکی-از-اقدامات-الگویی-موفق-دانشگاهی-است
 عصر امروز بیست و دوم دیماه،دکتر سیدعلی‌نادر دهقانی‌الوار در گفتگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه مجتمع تحقیقات و فن‌آوری گیاهان دارویی یکی از ضرورت‌های حوزه کشاورزی در استان است، افزود: این مجتمع در بام خرم‌آباد اجرایی شده و در حوزه بومی‌سازی، اهلی‌سازی و کشت و توسعه...
22/10/1397, 17:48
رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-توانمندسازی-یکی-از-ابعاد-توسعه-است
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: توانمندسازی یکی از ابعاد توسعه است. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، ظهر امروز نوزدهم دیماه،دکتر سیدعلی نادر دهقانی الوار در جلسه ستاد بازآفرینی شهری و کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خرم‌آباد اظهار کرد: جهاد دانشگاهی سعی کرده برای تمامی فعالیت‌های خود...
22/10/1397, 13:53

جهاد دانشگاهی استان لرستان

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان در دیدار با مدیرکل امور عشایر: آمادگی طراحی و اجرای مدل مدرن زندگی عشایری وجود دارد

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان در دیدار با مدیرکل امور عشایر گفت: آمادگی طراحی و اجرای مدل مدرن زندگی عشایری وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان،ظهر امروز سی مهر ماه ، دکتر سیدعلی نادر دهقانی الوار در دیدار با مدیرکل امور عشایری استان به برخی فعالیتها و اقدامات این نهاد اشاره کرد و گفت: یکی از کارهای جهاد دانشگاهی بحث ارائه آموزش است که فعالیتهای متنوعی در این حوزه انجام می دهیم.

 وی بیان کرد: سالانه  10 هزار نفر از آموزشهای ما بهره مند می شوند. آموزشهایی که در قالب دوره های تخصصی و عمومی ارائه می شود.

دکتر دهقانی الوار اظهار کرد: آمادگی داریم دوره های مورد نیاز عشایر استان را تدوین کرده و در هر نقطه و هر زمان بنا به ضرورت برای عشایر استان آموزشهای لازم را ارائه دهیم.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم در توسعه کشور آموزش و توانمندسازی است، ادامه داد: روستاییان و عشایر به لحاظ سطح آموزشهای تخصصی محروم و باید توانمندسازی نیروی انسانی در راستای ایجاد مدلهای توسعه بومی به عنوان یک کار مهم انجام شود.

وی در ادامه گفت: کاشت، داشت، تجاری سازی و برندسازی گیاهان دارویی در جهاد دانشگاهی انجام می شود.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان اضافه کرد: آمادگی داریم در شناسایی، بومی سازی و آموزش به روستاییان و عشایر برای بهره برداری بهینه از گیاهان دارویی جهت جلوگیری از تخریب محیط زیست و گونه ها را انجام دهیم.

دکتر دهقانی الوار با بیان اینکه باید شاخصهای زندگی بهتر و کیفیت بخشی زندگی عشایری انجام شود، گفت: ما باید تمامی همت خود را بکار گیریم که عشایر و جامعه عشایری به عنوان چرخه مهم کشور وضعیت بهتری داشته باشند.

وی یادآور شد: باید برنامه های منسجم، عملیاتی و البته تاثیرگذار برای عشایر اجرایی شود تا سطح درآمد آنها را بالاتر ببریم.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان در ادامه صحبت هایش با اشاره به زمینه دیگر همکاری این نهاد با اداره کل عشایر استان افزود: یکی از موضوعات مهم امروز بحث انرژی برق در روستاها و عشایر است، آمادگی داریم در بخش نصب و سیستمهایی که با انرژی خورشیدی کار کرده و تامین برق آنها با اداره کل امور عشایری همکاری کنیم و نیروی انسانی این کار را در اختیار داریم.

دکتر دهقانی الوار همچنین به همکاری بیش از 2000 دانشجو با  جهاد دانشگاهی استان اشاره کرد و افزود: با وجود این دانشجویان  می توان از ظرفیت آنها در بحث اردوهای جهادی بویژه در مناطق عشایری بهره برد.

وی در ادامه صحبتهایش نیز گفت: گردشگری عشایری و گردشگری کوچ در لرستان ایجاد شود که در این راستا می توان از ظرفیت سازمان گردشگری جهاد دانشگاهی استفاده شده  و آن را توسعه داد.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی لرستان به اجرای طرح نوین مشاغل خانگی در استان نیز اشاره کرد و یادآور شد: این  طرح در لرستان و استانهایی همچون آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، کردستان، کرمانشاه، خراسان رضوی،‌ خراسان شمالی و خراسان جنوبی به اجرا درآمده است.

دکتر دهقانی الوار تصریح کرد: ما در جهاد دانشگاهی به متقاضیان آموزشهای لازم جهت تولید را ارائه می دهیم.

وی با بیان اینکه این طرح را نیز  می توان در سطح عشایر انجام داد، افزود: متقاضیان اشتغال خانگی تسلط کافی به انواع کسب و کارهای خانگی ندارند و نیازمند مشاوره و فراگیری آموزش‌های لازم دارند.

دهقانی الوار خاطرنشان کرد: در الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی تلاش کردیم شغل‌ها را به طور کامل‌تر معرفی و آموزشهای لازم به متقاضیان ارائه شود.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان همچنین بر ضرورت طراحی مدل مدرن زندگی عشایری تاکید کرد و گفت: این طرح را می توان در یک چارچوب  مشخص حتی در سطح کشور مطرح کرد.

وی با بیان اینکه کیفیت بخشی زندگی عشاری باید انجام و به آنها توجه ویژه شود، اظهار کرد: اگر این کار را نکنیم مهاجرت بیشتر می شود،  مهاجرت به شهرها و کم شدن جامعه عشایری رشد مصرف گرایی و شهرنشینی را به همراه دارد.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.