امروز : 29 شهریور 1397 ساعت 07:53
آخرین اخبار

دومین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار

رئیس-جهاد-دانشگاهی-واحد-لرستان-خروجی-اقدامات-شاخص-ما-در-استان-به-ایجاد-اشتغال-و-تبدیل-علم-به-فناوری-منجر-شده-است
رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت: خروجی اقدامات شاخص این نهاد در استان به ایجاد اشتغال و تبدیل علم به فناوری منجر شده است. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان لرستان، دکتر سیدعلی‎نادر دهقانی‎الوار در دیدار معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان، اظهار کرد:...
26/06/1397, 09:38
معاون-سیاسی-و-امنیتی-استانداری-لرستان-رفع-عقب-ماندگی-در-حوزه-آسیب‎های-اجتماعی-نیازمند-کار-جهادی-است
معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفت: رفع عقب ماندگی در حوزه آسیب ‎ های اجتماعی نیازمند کار جهادی است. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان لرستان، دکتر حبیب ‎ الله خجسته ‎ پور در دیدار با معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با بیان اینکه لرستان یکی از استان ‎...
25/06/1397, 17:14
رئیس-جهاد-دانشگاهی-واحد-لرستان-بیش-از-1500-دانشجو-با-این-نهاد-در-استان-همکاری-دارند
رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت: بیش از 1500 دانشجو با این نهاد در استان همکاری دارند. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان لرستان، دکتر سیدعلی نادر دهقانی‎الوار در اولین نشست مدیران شعب سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی منطقه غرب کشور با تشریح بخشی از اقدامات این نهاد در استان...
25/06/1397, 17:12
معاون-فرهنگی-جهاد-دانشگاهی-از-ظرفیت-دانشجویان-در-حل-مشکلات-فرهنگی-استفاده-شود
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی گفت: از ظرفیت دانشجویان در حل مشکلات فرهنگی استفاده شود. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان لرستان، عیسی علیزاده در دیدار با معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان با اشاره به اینکه فرهنگ ابعاد گسترده ‎ ای را دربرمی ‎ گیرد، اظهار کرد: یکی از...
25/06/1397, 17:09

جهاد دانشگاهی استان لرستان

رئیس دانشگاه لرستان: جهاد دانشگاهی پایلوت کارهای تحقیقاتی منجر به اشتغال است

رئیس دانشگاه لرستان گفت: جهاد دانشگاهی در تولید علم به ثروت نقش اساسی میتواند داشته باشد.

دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی محصول انقلاب و زاییده تفکرات اسلامی انقلابی بوده که در کنار نهادهای مرسوم مثل وزارت علوم و فرهنگ و آموزش عالی وقت، ایجاد شد، اظهار کرد: ماهیت جهاد دانشگاهی این است که کارهای علمی و تحقیقاتی به صورت جهادی انجام می‌دهد.

وی گفت: در این 40 سالی که از عمر  انقلاب می‌گذرد جهاد دانشگاهی  بازوی توانمندی بوده و در کنار وزارت علوم در راستای کارهای علمی و تحقیقاتی به معنای واقعی و به صورت جهادی اقدامات موثری انجام داده است.

رئیس دانشگاه لرستان: بیان کرد: قدرت علمی در خیلی مواقع از قدرت نظامی برتر است و شانس به نتیجه رسیدن آن کم‌هزینه‌تر و به نتیجه رسیدن آن درصد بالاتری دارد و قطعا با قدرت علمی می‌توانیم رقابت جهانی کنیم.

عزیزی تصریح کرد: در خیلی از جاها داروهایی در علم پزشکی، دستگاه‌ها و فناوری‌هایی در چند سال از طریق محققین با حمایت وزارت علوم و جهاد دانشگاهی به نتیجه رسیده و جایگاه علمی ایران در دنیا قابل توجه بوده است.

وی افزود: قدرت علمی کشور به کمک سایر دستگاه‌های تحقیقاتی نظیر جهاد دانشگاهی پیش رفته و تولید علم و فناوری را به حد اعلا رسانده‌اند.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه شعار امروز تبدیل ایده به فناوری تجاری‌سازی و تولید ثروت است، تاکید کرد:  جهاد دانشگاهی می‌تواند در این پروسه موفق باشد و قطعاً برای اشتغالزایی اگر در این زمینه حرکت کند در تعامل با سایر مراکز آموزش عالی کشور می‌تواند موفق باشد.

عزیزی اضافه کرد: چالش اصلی خیلی از استان‌ها شاید زیرساخت‌ها، فرودگاه‌ها، جاده، آب و گاز باشد و هر دستگاهی رسالتی دارد حالا دیر یا زودتر با حمایت مسئولین نظام دارند اینها به نتیجه می‌رسند، اما چالش اصلی اکثر استان‌های کشور به ویژه لرستان بیکاری است.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما دانشگاهیان توانستیم دانشجو یا دانش‌آموخته با مهارت و کارآفرین تحویل جامعه دهیم باعث اشتغالزایی می‌شود، در آن طرف رسالت جهاد با کارهای جهاد علمی و تولید علم و فناوری و تجاری‌سازی در شرکت‌های دانش‌‌بنیان می‌تواند باعث توسعه داده می‌شود.

رئیس دانشگاه لرستان گفت: جهاد دانشگاهی در خیلی جاها می‌تواند به عنوان پایلوت کارهای تحقیقاتی که منجر به اشتغالزایی شود انجام دهد، مثل کشت گلخانه در شهرستان کوهدشت و در این راستا می‌تواند منجر به توسعه استان شود و تا اشتغال هم حل نشود نمی‌توانیم بگوییم توسعه پایدار ایجاد شده است.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.