امروز : 25 آبان 1397 ساعت 15:38
آخرین اخبار

دومین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار

برگزاری-کارگاه-آشنایی-با-مفاهیم،-نظریه‌ها-و-تکنیک‌های-بهره‌وری-در-کسب‌وکارهای-تعاونی
معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان از برگزاری کارگاه آشنایی با مفاهیم، نظریه‌ها و تکنیک‌های بهره‌وری در کسب‌ و کارهای تعاونی خبر داد. رحیم بیرانوند در گفت‌وگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، اظهار کرد: این کارگاه به مدت دو روز یکم و دوم آبان در سالن...
02/08/1397, 14:32
رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-در-دیدار-با-مدیرکل-امور-عشایر-آمادگی-طراحی-و-اجرای-مدل-مدرن-زندگی-عشایری-وجود-دارد
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان در دیدار با مدیرکل امور عشایر گفت: آمادگی طراحی و اجرای مدل مدرن زندگی عشایری وجود دارد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان،ظهر امروز سی مهر ماه ، دکتر سیدعلی نادر دهقانی الوار در دیدار با مدیرکل امور عشایری استان به برخی فعالیتها و...
30/07/1397, 17:14
رئیس-جهاددانشگاهی-استان-لرستان-تاکید-کرد-انجام-کارهای-متعهدانه-و-جهادی-برای-کاهش-نرخ-بیکاری-در-کشور
رئیس جهاددانشگاهی استان لرستان بر ضرورت انجام کار­های متعهدانه و جهادی برای کاهش نرخ بیکاری در کشور تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان  لرستان، دکتر سید علی نادر دهقانی­الوار در جلسه هماهنگی با شرکت هاروست و پشتیبان طرح الگوی نوین مشاغل خانگی در حوزه کشاورزی اورگانیک که در محل...
25/07/1397, 16:02
معاون-فناوری-مرکز-رشد-جهاد-دانشگاهی-واحد-لرستان-الگوی-نوین-مشاغل-خانگی-سبب-اتصال-حلقه‌های-مفقوده-در-ایجاد-اشتغال-پایدار-می‌شود
معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان لرستان گفت: الگوی نوین مشاغل خانگی سبب اتصال حلقه‌های مفقوده در ایجاد اشتغال پایدار می‌شود. رحیم بیرانوند در گفت‌وگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، اظهار کرد: مشاغل خانگی تاثیر بسزایی بر فرهنگ کار و کارآفرینی در استان دارد. وی اضافه کرد: الگوی نوین...
25/07/1397, 16:00

جهاد دانشگاهی استان لرستان

رئیس دانشگاه لرستان: جهاد دانشگاهی پایلوت کارهای تحقیقاتی منجر به اشتغال است

رئیس دانشگاه لرستان گفت: جهاد دانشگاهی در تولید علم به ثروت نقش اساسی میتواند داشته باشد.

دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی محصول انقلاب و زاییده تفکرات اسلامی انقلابی بوده که در کنار نهادهای مرسوم مثل وزارت علوم و فرهنگ و آموزش عالی وقت، ایجاد شد، اظهار کرد: ماهیت جهاد دانشگاهی این است که کارهای علمی و تحقیقاتی به صورت جهادی انجام می‌دهد.

وی گفت: در این 40 سالی که از عمر  انقلاب می‌گذرد جهاد دانشگاهی  بازوی توانمندی بوده و در کنار وزارت علوم در راستای کارهای علمی و تحقیقاتی به معنای واقعی و به صورت جهادی اقدامات موثری انجام داده است.

رئیس دانشگاه لرستان: بیان کرد: قدرت علمی در خیلی مواقع از قدرت نظامی برتر است و شانس به نتیجه رسیدن آن کم‌هزینه‌تر و به نتیجه رسیدن آن درصد بالاتری دارد و قطعا با قدرت علمی می‌توانیم رقابت جهانی کنیم.

عزیزی تصریح کرد: در خیلی از جاها داروهایی در علم پزشکی، دستگاه‌ها و فناوری‌هایی در چند سال از طریق محققین با حمایت وزارت علوم و جهاد دانشگاهی به نتیجه رسیده و جایگاه علمی ایران در دنیا قابل توجه بوده است.

وی افزود: قدرت علمی کشور به کمک سایر دستگاه‌های تحقیقاتی نظیر جهاد دانشگاهی پیش رفته و تولید علم و فناوری را به حد اعلا رسانده‌اند.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه شعار امروز تبدیل ایده به فناوری تجاری‌سازی و تولید ثروت است، تاکید کرد:  جهاد دانشگاهی می‌تواند در این پروسه موفق باشد و قطعاً برای اشتغالزایی اگر در این زمینه حرکت کند در تعامل با سایر مراکز آموزش عالی کشور می‌تواند موفق باشد.

عزیزی اضافه کرد: چالش اصلی خیلی از استان‌ها شاید زیرساخت‌ها، فرودگاه‌ها، جاده، آب و گاز باشد و هر دستگاهی رسالتی دارد حالا دیر یا زودتر با حمایت مسئولین نظام دارند اینها به نتیجه می‌رسند، اما چالش اصلی اکثر استان‌های کشور به ویژه لرستان بیکاری است.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما دانشگاهیان توانستیم دانشجو یا دانش‌آموخته با مهارت و کارآفرین تحویل جامعه دهیم باعث اشتغالزایی می‌شود، در آن طرف رسالت جهاد با کارهای جهاد علمی و تولید علم و فناوری و تجاری‌سازی در شرکت‌های دانش‌‌بنیان می‌تواند باعث توسعه داده می‌شود.

رئیس دانشگاه لرستان گفت: جهاد دانشگاهی در خیلی جاها می‌تواند به عنوان پایلوت کارهای تحقیقاتی که منجر به اشتغالزایی شود انجام دهد، مثل کشت گلخانه در شهرستان کوهدشت و در این راستا می‌تواند منجر به توسعه استان شود و تا اشتغال هم حل نشود نمی‌توانیم بگوییم توسعه پایدار ایجاد شده است.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.