امروز : 03 ارديبهشت 1398 ساعت 19:00
آخرین اخبار

دومین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار

رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-گفت-معتقدیم-هر-روز-باید-به-دنبال-یک-کار-نو-با-ایده-جدید-باشیم
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان،پیش از ظهر امروز سی دیماه ،  دکتر سید علی نادر دهقانی‌الوار در دیدار با 15 نفر از پشتیبانان طرح نوین مشاغل خانگی جهت اتصال متقاضیان و پشتیبانان اظهار کرد: یکی از اهداف ما تقویت پشتیبانان بوده و در کنار آن هدف نهایی شبکه‌سازی...
01/11/1397, 13:44
معاون-فناوری-مرکز-رشد-جهاد-دانشگاهی-لرستان-بر-لزوم-بازاریابی‌-محصولات-طرح-مشاغل-خانگی-در-سطح-ملی-و-بین‌المللی-تاکید-کرد
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان،پیش از ظهر امروز سی دیماه ، رحیم بیرانوند در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان با 15 نفر از پشتیبان‌های الگوی نوین مشاغل خانگی جهت اتصال متقاضیان و پشتیبانان در طرح نوین مشاغل خانگی به فعالیت‌های انجام شده در این پروژه اشاره کرد و...
01/11/1397, 13:42
رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-گفت-گلخانه-کوهدشت-یکی-از-اقدامات-الگویی-موفق-دانشگاهی-است
 عصر امروز بیست و دوم دیماه،دکتر سیدعلی‌نادر دهقانی‌الوار در گفتگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه مجتمع تحقیقات و فن‌آوری گیاهان دارویی یکی از ضرورت‌های حوزه کشاورزی در استان است، افزود: این مجتمع در بام خرم‌آباد اجرایی شده و در حوزه بومی‌سازی، اهلی‌سازی و کشت و توسعه...
22/10/1397, 17:48
رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-توانمندسازی-یکی-از-ابعاد-توسعه-است
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: توانمندسازی یکی از ابعاد توسعه است. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، ظهر امروز نوزدهم دیماه،دکتر سیدعلی نادر دهقانی الوار در جلسه ستاد بازآفرینی شهری و کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خرم‌آباد اظهار کرد: جهاد دانشگاهی سعی کرده برای تمامی فعالیت‌های خود...
22/10/1397, 13:53

جهاد دانشگاهی استان لرستان

رئیس دانشگاه لرستان: جهاد دانشگاهی پایلوت کارهای تحقیقاتی منجر به اشتغال است

رئیس دانشگاه لرستان گفت: جهاد دانشگاهی در تولید علم به ثروت نقش اساسی میتواند داشته باشد.

دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی محصول انقلاب و زاییده تفکرات اسلامی انقلابی بوده که در کنار نهادهای مرسوم مثل وزارت علوم و فرهنگ و آموزش عالی وقت، ایجاد شد، اظهار کرد: ماهیت جهاد دانشگاهی این است که کارهای علمی و تحقیقاتی به صورت جهادی انجام می‌دهد.

وی گفت: در این 40 سالی که از عمر  انقلاب می‌گذرد جهاد دانشگاهی  بازوی توانمندی بوده و در کنار وزارت علوم در راستای کارهای علمی و تحقیقاتی به معنای واقعی و به صورت جهادی اقدامات موثری انجام داده است.

رئیس دانشگاه لرستان: بیان کرد: قدرت علمی در خیلی مواقع از قدرت نظامی برتر است و شانس به نتیجه رسیدن آن کم‌هزینه‌تر و به نتیجه رسیدن آن درصد بالاتری دارد و قطعا با قدرت علمی می‌توانیم رقابت جهانی کنیم.

عزیزی تصریح کرد: در خیلی از جاها داروهایی در علم پزشکی، دستگاه‌ها و فناوری‌هایی در چند سال از طریق محققین با حمایت وزارت علوم و جهاد دانشگاهی به نتیجه رسیده و جایگاه علمی ایران در دنیا قابل توجه بوده است.

وی افزود: قدرت علمی کشور به کمک سایر دستگاه‌های تحقیقاتی نظیر جهاد دانشگاهی پیش رفته و تولید علم و فناوری را به حد اعلا رسانده‌اند.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه شعار امروز تبدیل ایده به فناوری تجاری‌سازی و تولید ثروت است، تاکید کرد:  جهاد دانشگاهی می‌تواند در این پروسه موفق باشد و قطعاً برای اشتغالزایی اگر در این زمینه حرکت کند در تعامل با سایر مراکز آموزش عالی کشور می‌تواند موفق باشد.

عزیزی اضافه کرد: چالش اصلی خیلی از استان‌ها شاید زیرساخت‌ها، فرودگاه‌ها، جاده، آب و گاز باشد و هر دستگاهی رسالتی دارد حالا دیر یا زودتر با حمایت مسئولین نظام دارند اینها به نتیجه می‌رسند، اما چالش اصلی اکثر استان‌های کشور به ویژه لرستان بیکاری است.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما دانشگاهیان توانستیم دانشجو یا دانش‌آموخته با مهارت و کارآفرین تحویل جامعه دهیم باعث اشتغالزایی می‌شود، در آن طرف رسالت جهاد با کارهای جهاد علمی و تولید علم و فناوری و تجاری‌سازی در شرکت‌های دانش‌‌بنیان می‌تواند باعث توسعه داده می‌شود.

رئیس دانشگاه لرستان گفت: جهاد دانشگاهی در خیلی جاها می‌تواند به عنوان پایلوت کارهای تحقیقاتی که منجر به اشتغالزایی شود انجام دهد، مثل کشت گلخانه در شهرستان کوهدشت و در این راستا می‌تواند منجر به توسعه استان شود و تا اشتغال هم حل نشود نمی‌توانیم بگوییم توسعه پایدار ایجاد شده است.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.