امروز : 03 ارديبهشت 1398 ساعت 19:21
آخرین اخبار

دومین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار

رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-گفت-معتقدیم-هر-روز-باید-به-دنبال-یک-کار-نو-با-ایده-جدید-باشیم
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان،پیش از ظهر امروز سی دیماه ،  دکتر سید علی نادر دهقانی‌الوار در دیدار با 15 نفر از پشتیبانان طرح نوین مشاغل خانگی جهت اتصال متقاضیان و پشتیبانان اظهار کرد: یکی از اهداف ما تقویت پشتیبانان بوده و در کنار آن هدف نهایی شبکه‌سازی...
01/11/1397, 13:44
معاون-فناوری-مرکز-رشد-جهاد-دانشگاهی-لرستان-بر-لزوم-بازاریابی‌-محصولات-طرح-مشاغل-خانگی-در-سطح-ملی-و-بین‌المللی-تاکید-کرد
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان،پیش از ظهر امروز سی دیماه ، رحیم بیرانوند در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان با 15 نفر از پشتیبان‌های الگوی نوین مشاغل خانگی جهت اتصال متقاضیان و پشتیبانان در طرح نوین مشاغل خانگی به فعالیت‌های انجام شده در این پروژه اشاره کرد و...
01/11/1397, 13:42
رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-گفت-گلخانه-کوهدشت-یکی-از-اقدامات-الگویی-موفق-دانشگاهی-است
 عصر امروز بیست و دوم دیماه،دکتر سیدعلی‌نادر دهقانی‌الوار در گفتگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه مجتمع تحقیقات و فن‌آوری گیاهان دارویی یکی از ضرورت‌های حوزه کشاورزی در استان است، افزود: این مجتمع در بام خرم‌آباد اجرایی شده و در حوزه بومی‌سازی، اهلی‌سازی و کشت و توسعه...
22/10/1397, 17:48
رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-توانمندسازی-یکی-از-ابعاد-توسعه-است
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: توانمندسازی یکی از ابعاد توسعه است. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، ظهر امروز نوزدهم دیماه،دکتر سیدعلی نادر دهقانی الوار در جلسه ستاد بازآفرینی شهری و کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خرم‌آباد اظهار کرد: جهاد دانشگاهی سعی کرده برای تمامی فعالیت‌های خود...
22/10/1397, 13:53

جهاد دانشگاهی استان لرستان

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان: فلسفه پژوهش، رسیدن به راه‌حل علمی جهت گشایش معضلات است

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان گفت: فلسفه انجام هر پژوهش، رسیدن به راه حلی علمی جهت گشایش معضلات و مشکلات موجود در جامعه است.

 

امین سلاحورزیان در گفتوگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، اظهار کرد: به منظور نهادینه کردن پژوهش و فرهنگ پژوهش، هر ساله هفته‌ای را با نام هفته پژوهش نامگذاری می‌کنند که در آن سازمانها و نهادهای علمی پژوهشی به معرفی دستاوردها و محصولات پژوهشی خود می‌پردازند.

 

وی با بیان اینکه در این هفته بهرهبرداري از برخی الگوها و طرحهاي علمي و اجرايي می‌تواند صورت گیرد، اضافه کرد: مهمترین اولویت‌های هفته پژوهش، نکوداشت پژوهش و پژوهشگران، نمایش دستاوردهای پژوهشی، ایجاد فضایی مناسب جهت تبادل نظرات و آگاهی از دستاوردهای پژوهشی به پژوهشگران و ترغیب دانشجویان و دانشآموزان به این امر است.

 

سلاحورزیان فلسفه انجام هر تحقیق و پژوهشی رسیدن به راه حلی علمی جهت گشایش معضلات و مشکلات موجود در جامعه عنوان کرد و گفت: قبل از انجام هر پژوهش مشکل پیش رو از جهات مختلف باید بررسی شود. از آنجایی که کار پژوهشی یک فرآیند زمانبر و طولانی است میبایست تمام امکانات و وسایل مورد نیاز برای حصول نتیجه در اختیار پژوهشگر قرار گیرد.

 

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه پژوهشگر هم نسبت به مسئله‌ی پژوهش، با دیدی باز و به آن به شکل واقع‌بینانه نگاه کند؛ به آسیبهای وارده به پژوهش اشاره کرد و افزود: از جمله این آسیبها میتوان به کمبود بودجه پژوهشی، کمبود امکانات و تجهیزات مورد نیاز پژوهشگران، عدم ارتباط کافی بین بخش صنعت و دانشگاه، نبود سیستم جامع برای تبادل اطلاعات بین پژوهشگران و عدم اعتقاد برخی مسئولان دستگاههای اجرایی به فعالیتهای پژوهشی اشاره کرد.

 

وی به نقش دانشگاهها و مراکز علمی در ترغیب دانشجویان و علاقمندان به پژوهش اشاره کرد و ادامه داد: دانشگاهها به عنوان یکی از مهمترین مراکز تولید علم، جایگاه بسیار مهمی در توسعه کشور دارند، بی‌شک دانشگاهها با سوق دادن دانشجویان به عنوان یکی از با ارزش‌ترین عوامل توسعه، به سمت انجام پروژههای تحقیقاتی کاربردی می‌توانند نقش موثری را ایفا کنند. 

 

سلاحورزیان خاطرنشان کرد: همچنین پروژه‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکتری بر روی موضوعات کاربردی محور متمرکز شوند، البته می‌طلبد در برخی رشته‌ها نگاه بنیادی به موضوعات صورت گیرد.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.