معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان: فلسفه پژوهش، رسیدن به راه‌حل علمی جهت گشایش معضلات است
امروز : 30 مرداد 1397 ساعت 23:43
آخرین اخبار

دومین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار

رئیس-جهاد-دانشگاهی-واحد-لرستان-در-صورت-حمایت،-آمادگی-ایجاد-2000-نفرشغل-پایدار-در-حوزه-فناوری-داریم
رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت: در صورت حمایت، آمادگی ایجاد 2000 نفرشغل پایدار در حوزه فناوری داریم. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، دکتر سیدعلی نادر دهقانی‌الوار در بازدید دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از مرکز رشد جهاد دانشگاهی...
27/05/1397, 14:37
مدیرکل-بنیاد-حفظ-آثار-و-نشر-ارزش‎های-دفاع-مقدس-لرستان-جهاد-دانشگاهی-بارقه‌ای-از-جنگ‌های-دفاع-مقدس-است
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان گفت: جهاد دانشگاهی بارقه‌ای از جنگ‌های دفاع مقدس است. دکتر ناصرپور در گفت‎و‎گو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، با اشاره به اینکه در چشم‌انداز نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه توسعه علم و فناوری و...
15/05/1397, 12:46
معاون-دانشگاه-علوم-پزشکی-لرستان-جهاد-دانشگاهی-با-تبدیل-ایده-به-محصول-در-مقابل-فشار-اقتصادی-به-مقابله-بپردازد
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: جهاد دانشگاهی با تبدیل ایده به محصول می‌تواند در مقابل فشار اقتصادی دشمن به مقابله بپردازد. دکتر مروت طاهری کلانی در گفت‌وگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی قبل از اینکه نهادی علمی باشد...
15/05/1397, 12:44
رئیس-دانشگاه-لرستان-جهاد-دانشگاهی-پایلوت-کارهای-تحقیقاتی-منجر-به-اشتغال-است
رئیس دانشگاه لرستان گفت: جهاد دانشگاهی در تولید علم به ثروت نقش اساسی میتواند داشته باشد. دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی محصول انقلاب و زاییده تفکرات اسلامی انقلابی بوده که در کنار نهادهای مرسوم مثل وزارت علوم...
14/05/1397, 13:37

جهاد دانشگاهی استان لرستان

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان: فلسفه پژوهش، رسیدن به راه‌حل علمی جهت گشایش معضلات است

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان گفت: فلسفه انجام هر پژوهش، رسیدن به راه حلی علمی جهت گشایش معضلات و مشکلات موجود در جامعه است.

 

امین سلاحورزیان در گفتوگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، اظهار کرد: به منظور نهادینه کردن پژوهش و فرهنگ پژوهش، هر ساله هفته‌ای را با نام هفته پژوهش نامگذاری می‌کنند که در آن سازمانها و نهادهای علمی پژوهشی به معرفی دستاوردها و محصولات پژوهشی خود می‌پردازند.

 

وی با بیان اینکه در این هفته بهرهبرداري از برخی الگوها و طرحهاي علمي و اجرايي می‌تواند صورت گیرد، اضافه کرد: مهمترین اولویت‌های هفته پژوهش، نکوداشت پژوهش و پژوهشگران، نمایش دستاوردهای پژوهشی، ایجاد فضایی مناسب جهت تبادل نظرات و آگاهی از دستاوردهای پژوهشی به پژوهشگران و ترغیب دانشجویان و دانشآموزان به این امر است.

 

سلاحورزیان فلسفه انجام هر تحقیق و پژوهشی رسیدن به راه حلی علمی جهت گشایش معضلات و مشکلات موجود در جامعه عنوان کرد و گفت: قبل از انجام هر پژوهش مشکل پیش رو از جهات مختلف باید بررسی شود. از آنجایی که کار پژوهشی یک فرآیند زمانبر و طولانی است میبایست تمام امکانات و وسایل مورد نیاز برای حصول نتیجه در اختیار پژوهشگر قرار گیرد.

 

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه پژوهشگر هم نسبت به مسئله‌ی پژوهش، با دیدی باز و به آن به شکل واقع‌بینانه نگاه کند؛ به آسیبهای وارده به پژوهش اشاره کرد و افزود: از جمله این آسیبها میتوان به کمبود بودجه پژوهشی، کمبود امکانات و تجهیزات مورد نیاز پژوهشگران، عدم ارتباط کافی بین بخش صنعت و دانشگاه، نبود سیستم جامع برای تبادل اطلاعات بین پژوهشگران و عدم اعتقاد برخی مسئولان دستگاههای اجرایی به فعالیتهای پژوهشی اشاره کرد.

 

وی به نقش دانشگاهها و مراکز علمی در ترغیب دانشجویان و علاقمندان به پژوهش اشاره کرد و ادامه داد: دانشگاهها به عنوان یکی از مهمترین مراکز تولید علم، جایگاه بسیار مهمی در توسعه کشور دارند، بی‌شک دانشگاهها با سوق دادن دانشجویان به عنوان یکی از با ارزش‌ترین عوامل توسعه، به سمت انجام پروژههای تحقیقاتی کاربردی می‌توانند نقش موثری را ایفا کنند. 

 

سلاحورزیان خاطرنشان کرد: همچنین پروژه‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکتری بر روی موضوعات کاربردی محور متمرکز شوند، البته می‌طلبد در برخی رشته‌ها نگاه بنیادی به موضوعات صورت گیرد.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.