امروز : 30 مهر 1397 ساعت 12:07
آخرین اخبار

دومین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار

رئیس-جهاددانشگاهی-استان-لرستان-تاکید-کرد-انجام-کارهای-متعهدانه-و-جهادی-برای-کاهش-نرخ-بیکاری-در-کشور
رئیس جهاددانشگاهی استان لرستان بر ضرورت انجام کار­های متعهدانه و جهادی برای کاهش نرخ بیکاری در کشور تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان  لرستان، دکتر سید علی نادر دهقانی­الوار در جلسه هماهنگی با شرکت هاروست و پشتیبان طرح الگوی نوین مشاغل خانگی در حوزه کشاورزی اورگانیک که در محل...
25/07/1397, 16:02
معاون-فناوری-مرکز-رشد-جهاد-دانشگاهی-واحد-لرستان-الگوی-نوین-مشاغل-خانگی-سبب-اتصال-حلقه‌های-مفقوده-در-ایجاد-اشتغال-پایدار-می‌شود
معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان لرستان گفت: الگوی نوین مشاغل خانگی سبب اتصال حلقه‌های مفقوده در ایجاد اشتغال پایدار می‌شود. رحیم بیرانوند در گفت‌وگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، اظهار کرد: مشاغل خانگی تاثیر بسزایی بر فرهنگ کار و کارآفرینی در استان دارد. وی اضافه کرد: الگوی نوین...
25/07/1397, 16:00
انعقاد-تفاهم‌نامه-همکاری-بین-جهاد-دانشگاهی-و-اداره‌-کل-آموزش-و-پرورش-استان-لرستان
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، به‌منظور هم‌افزایی در پتانسیل‌ها و امکانات، تفاهم‌نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی لرستان و اداره‌ کل آموزش و پرورش منعقد شد. در این تفاهم نامه ، همکاری در طراحی، تدوین و اجرای نظام سنجش صلاحیت مدیران، معلمان و مربیان اداره کل، استانداردسازی آموزشی، ارزیابی، اثربخشی،...
07/07/1397, 16:35
رئیس-جهاد-دانشگاهی-واحد-لرستان-خروجی-اقدامات-شاخص-ما-در-استان-به-ایجاد-اشتغال-و-تبدیل-علم-به-فناوری-منجر-شده-است
رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت: خروجی اقدامات شاخص این نهاد در استان به ایجاد اشتغال و تبدیل علم به فناوری منجر شده است. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان لرستان، دکتر سیدعلی‎نادر دهقانی‎الوار در دیدار معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان، اظهار کرد:...
26/06/1397, 09:38

جهاد دانشگاهی استان لرستان

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان: فلسفه پژوهش، رسیدن به راه‌حل علمی جهت گشایش معضلات است

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان گفت: فلسفه انجام هر پژوهش، رسیدن به راه حلی علمی جهت گشایش معضلات و مشکلات موجود در جامعه است.

 

امین سلاحورزیان در گفتوگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، اظهار کرد: به منظور نهادینه کردن پژوهش و فرهنگ پژوهش، هر ساله هفته‌ای را با نام هفته پژوهش نامگذاری می‌کنند که در آن سازمانها و نهادهای علمی پژوهشی به معرفی دستاوردها و محصولات پژوهشی خود می‌پردازند.

 

وی با بیان اینکه در این هفته بهرهبرداري از برخی الگوها و طرحهاي علمي و اجرايي می‌تواند صورت گیرد، اضافه کرد: مهمترین اولویت‌های هفته پژوهش، نکوداشت پژوهش و پژوهشگران، نمایش دستاوردهای پژوهشی، ایجاد فضایی مناسب جهت تبادل نظرات و آگاهی از دستاوردهای پژوهشی به پژوهشگران و ترغیب دانشجویان و دانشآموزان به این امر است.

 

سلاحورزیان فلسفه انجام هر تحقیق و پژوهشی رسیدن به راه حلی علمی جهت گشایش معضلات و مشکلات موجود در جامعه عنوان کرد و گفت: قبل از انجام هر پژوهش مشکل پیش رو از جهات مختلف باید بررسی شود. از آنجایی که کار پژوهشی یک فرآیند زمانبر و طولانی است میبایست تمام امکانات و وسایل مورد نیاز برای حصول نتیجه در اختیار پژوهشگر قرار گیرد.

 

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه پژوهشگر هم نسبت به مسئله‌ی پژوهش، با دیدی باز و به آن به شکل واقع‌بینانه نگاه کند؛ به آسیبهای وارده به پژوهش اشاره کرد و افزود: از جمله این آسیبها میتوان به کمبود بودجه پژوهشی، کمبود امکانات و تجهیزات مورد نیاز پژوهشگران، عدم ارتباط کافی بین بخش صنعت و دانشگاه، نبود سیستم جامع برای تبادل اطلاعات بین پژوهشگران و عدم اعتقاد برخی مسئولان دستگاههای اجرایی به فعالیتهای پژوهشی اشاره کرد.

 

وی به نقش دانشگاهها و مراکز علمی در ترغیب دانشجویان و علاقمندان به پژوهش اشاره کرد و ادامه داد: دانشگاهها به عنوان یکی از مهمترین مراکز تولید علم، جایگاه بسیار مهمی در توسعه کشور دارند، بی‌شک دانشگاهها با سوق دادن دانشجویان به عنوان یکی از با ارزش‌ترین عوامل توسعه، به سمت انجام پروژههای تحقیقاتی کاربردی می‌توانند نقش موثری را ایفا کنند. 

 

سلاحورزیان خاطرنشان کرد: همچنین پروژه‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکتری بر روی موضوعات کاربردی محور متمرکز شوند، البته می‌طلبد در برخی رشته‌ها نگاه بنیادی به موضوعات صورت گیرد.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.