امروز : 04 فروردين 1397 ساعت 18:28

دومین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار

ارسال-۱۲۲-مقاله-به-نهمین-دوره-همایش-بین‌المللی-سیره-علوی
دبیر نهمین همایش بین‌المللی سیره علوی از ارسال ۱۲۲ مقاله به این دوره از همایش خبر داد. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، دکترسیدعلی نادردهقانی‌الوار در مراسم اختتامیه نهمین دوره همایش بین‌المللی سیره علوی که به همت جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد، ضمن خیرمقدم به مهمانان اظهار کرد:...
30/11/1396, 10:09
برگزاری-۴-دوره-آموزشی-برای-دهیاران-استان-لرستان
دهیاران استان لرستان دوره های آموزشی مورد نیاز را در جهاد دانشگاهی فراگرفته‌اند. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، احمد عبدی پور معاون آموزشی جهاد دانشگاهی با بیان مطلب فوق گفت: به همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی واحد لرستان و هماهنگی دفتر امور روستایی استانداری لرستان با هدف...
29/11/1396, 16:03
رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-آماده-طراحی-و-ارائه-مدل-منابع-درآمد-پایدار-برای-شهرداری‎ها-هستیم
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: آماده طراحی و ارائه مدل منابع درآمد پایدار برای شهرداری‌ها هستیم. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، دکتر سیدعلی نادر دهقانی‌الوار در بازدید شهردار خرم‌آباد از ایسنا ضمن عرض خوش آمدگویی به فعالیت مجتمع تحقیقات و فناوری جهاد دانشگاهی در بام خرم‌آباد اشاره...
11/11/1396, 12:51
برگزاری-مسابقات-رباتیک-و-خلاقیت-و-نوآوری-دانش¬آموزی-در-استان-توسط-یکی-از-شرکتهای-فعال-مرکز-رشد-واحدهای-فناور-جهاددانشگاهی-لرستان
مسابقات رباتیک در سطح دانش­آموزی و با حضور دانش­آموزان  تمامی مقاطع تحصیلی در تاریخ19 بهمن ماه سال جاری توسط شرکت هوشمان الکترونیک برگزار می­شود. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان این مسابقات در رشته­های مختلف ربات جنگجو، ربات مسیریاب، ربات حل ماز، ربات پرنده،  نجات تخم مرغ و خلاقیت و...
09/11/1396, 10:32

جهاد دانشگاهی استان لرستان

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان: فلسفه پژوهش، رسیدن به راه‌حل علمی جهت گشایش معضلات است

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان گفت: فلسفه انجام هر پژوهش، رسیدن به راه حلی علمی جهت گشایش معضلات و مشکلات موجود در جامعه است.

 

امین سلاحورزیان در گفتوگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، اظهار کرد: به منظور نهادینه کردن پژوهش و فرهنگ پژوهش، هر ساله هفته‌ای را با نام هفته پژوهش نامگذاری می‌کنند که در آن سازمانها و نهادهای علمی پژوهشی به معرفی دستاوردها و محصولات پژوهشی خود می‌پردازند.

 

وی با بیان اینکه در این هفته بهرهبرداري از برخی الگوها و طرحهاي علمي و اجرايي می‌تواند صورت گیرد، اضافه کرد: مهمترین اولویت‌های هفته پژوهش، نکوداشت پژوهش و پژوهشگران، نمایش دستاوردهای پژوهشی، ایجاد فضایی مناسب جهت تبادل نظرات و آگاهی از دستاوردهای پژوهشی به پژوهشگران و ترغیب دانشجویان و دانشآموزان به این امر است.

 

سلاحورزیان فلسفه انجام هر تحقیق و پژوهشی رسیدن به راه حلی علمی جهت گشایش معضلات و مشکلات موجود در جامعه عنوان کرد و گفت: قبل از انجام هر پژوهش مشکل پیش رو از جهات مختلف باید بررسی شود. از آنجایی که کار پژوهشی یک فرآیند زمانبر و طولانی است میبایست تمام امکانات و وسایل مورد نیاز برای حصول نتیجه در اختیار پژوهشگر قرار گیرد.

 

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه پژوهشگر هم نسبت به مسئله‌ی پژوهش، با دیدی باز و به آن به شکل واقع‌بینانه نگاه کند؛ به آسیبهای وارده به پژوهش اشاره کرد و افزود: از جمله این آسیبها میتوان به کمبود بودجه پژوهشی، کمبود امکانات و تجهیزات مورد نیاز پژوهشگران، عدم ارتباط کافی بین بخش صنعت و دانشگاه، نبود سیستم جامع برای تبادل اطلاعات بین پژوهشگران و عدم اعتقاد برخی مسئولان دستگاههای اجرایی به فعالیتهای پژوهشی اشاره کرد.

 

وی به نقش دانشگاهها و مراکز علمی در ترغیب دانشجویان و علاقمندان به پژوهش اشاره کرد و ادامه داد: دانشگاهها به عنوان یکی از مهمترین مراکز تولید علم، جایگاه بسیار مهمی در توسعه کشور دارند، بی‌شک دانشگاهها با سوق دادن دانشجویان به عنوان یکی از با ارزش‌ترین عوامل توسعه، به سمت انجام پروژههای تحقیقاتی کاربردی می‌توانند نقش موثری را ایفا کنند. 

 

سلاحورزیان خاطرنشان کرد: همچنین پروژه‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دکتری بر روی موضوعات کاربردی محور متمرکز شوند، البته می‌طلبد در برخی رشته‌ها نگاه بنیادی به موضوعات صورت گیرد.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.