معاون فن‎آوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان: خلاقيت، بكارگيري توانايي‎هاي ذهني براي ايجاد یک مفهوم جديد است
امروز : 30 مرداد 1397 ساعت 23:43
آخرین اخبار

دومین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار

رئیس-جهاد-دانشگاهی-واحد-لرستان-در-صورت-حمایت،-آمادگی-ایجاد-2000-نفرشغل-پایدار-در-حوزه-فناوری-داریم
رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت: در صورت حمایت، آمادگی ایجاد 2000 نفرشغل پایدار در حوزه فناوری داریم. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، دکتر سیدعلی نادر دهقانی‌الوار در بازدید دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از مرکز رشد جهاد دانشگاهی...
27/05/1397, 14:37
مدیرکل-بنیاد-حفظ-آثار-و-نشر-ارزش‎های-دفاع-مقدس-لرستان-جهاد-دانشگاهی-بارقه‌ای-از-جنگ‌های-دفاع-مقدس-است
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس لرستان گفت: جهاد دانشگاهی بارقه‌ای از جنگ‌های دفاع مقدس است. دکتر ناصرپور در گفت‎و‎گو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، با اشاره به اینکه در چشم‌انداز نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه توسعه علم و فناوری و...
15/05/1397, 12:46
معاون-دانشگاه-علوم-پزشکی-لرستان-جهاد-دانشگاهی-با-تبدیل-ایده-به-محصول-در-مقابل-فشار-اقتصادی-به-مقابله-بپردازد
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: جهاد دانشگاهی با تبدیل ایده به محصول می‌تواند در مقابل فشار اقتصادی دشمن به مقابله بپردازد. دکتر مروت طاهری کلانی در گفت‌وگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی قبل از اینکه نهادی علمی باشد...
15/05/1397, 12:44
رئیس-دانشگاه-لرستان-جهاد-دانشگاهی-پایلوت-کارهای-تحقیقاتی-منجر-به-اشتغال-است
رئیس دانشگاه لرستان گفت: جهاد دانشگاهی در تولید علم به ثروت نقش اساسی میتواند داشته باشد. دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی محصول انقلاب و زاییده تفکرات اسلامی انقلابی بوده که در کنار نهادهای مرسوم مثل وزارت علوم...
14/05/1397, 13:37

جهاد دانشگاهی استان لرستان

معاون فن‎آوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان: خلاقيت، بكارگيري توانايي‎هاي ذهني براي ايجاد یک مفهوم جديد است

سازمان تجاریسازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی واحد لرستان کارگاه آمورشی آشنایی با مهارتهای کسب و کار را در دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، سمیه قربانی، معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان در این کارگاه  توضیحاتی در خصوص پرورش ایده و ایجاد کسب و کارهای کوچک ارائه کرد و  افزود: کارآفرين فردي است که يک تفکر و ايده نو را با استفاده از ابزارهاي خلاقيت و نوآوري تبديل به محصول ميکند. این فرد چنان قدرتي دارد كه فرصتهاي كسب و كار را شناسايي كرده و پس از ارزيابي منابع لازم را جمعآوري و از آنها بهرهبرداري و عمليات مناسبي را براي رسيدن به موفقيت پيريزي ميكند.

 وی بیان کرد: شرکت دانش‌بنيان، شرکت، مؤسسه خصوصی يا تعاونی است که به منظور هم‌افزايی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی، اقتصادی و تجاری‌سازی نتايج تحقيق و توسعه در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ويژه در توليد نرمافزارهای مربوط تشکيل می‌شود.

قربانی با اشاره به کالاها و خدمات دانش‌بنيان اضافه کرد: کالاها و خدماتی که مبتنی بر فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده است، فراوان بوده و با تصويب کارگروه، در فهرست حوزه‌ کالاها و خدمات دانش‌بنيان محسوب میشوند.

معاون فنآوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به رابطه کارآفريني با شرکت دانش بنيان گفت: كارآفريني فرآيندي است كه منجر به خلق محصول جديد و با ارزش ميشود.

وی خلاقيت را بكارگيري تواناييهاي ذهني براي ايجاد يك فكر يا مفهوم جديد دانست  و با اشاره به رابطه شرکت دانش بنيان با نوآوري و اختراع، اظهار کرد: شرکت دانش بنيان براي گسترش و کاربرد نوآوري و اختراع تشکيل ميشود و مواد اوليه توليد ايده، علم و دانش(شرکت دانشبنيان)، خلاقيت توليد و پردازش ايدههاي ناب و با ارزش(دانش بنيان)، نوآوري فرآيند تجاريسازي ايده(شرکت دانش بنيان) است.

قربانی به معرفی مراکز رشد و پارکهای علم و فناوری و خدمات قابل ارائه در این مراکز پرداخت و همچنین به اولین فن بازار منطقهای لرستان اشاره کرد و از دانشجویان صاحب ایده دعوت کرد تا ایدههای خود را در این مراکز مطرح کنند.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.