امروز : 30 مهر 1397 ساعت 12:12
آخرین اخبار

دومین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار

رئیس-جهاددانشگاهی-استان-لرستان-تاکید-کرد-انجام-کارهای-متعهدانه-و-جهادی-برای-کاهش-نرخ-بیکاری-در-کشور
رئیس جهاددانشگاهی استان لرستان بر ضرورت انجام کار­های متعهدانه و جهادی برای کاهش نرخ بیکاری در کشور تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان  لرستان، دکتر سید علی نادر دهقانی­الوار در جلسه هماهنگی با شرکت هاروست و پشتیبان طرح الگوی نوین مشاغل خانگی در حوزه کشاورزی اورگانیک که در محل...
25/07/1397, 16:02
معاون-فناوری-مرکز-رشد-جهاد-دانشگاهی-واحد-لرستان-الگوی-نوین-مشاغل-خانگی-سبب-اتصال-حلقه‌های-مفقوده-در-ایجاد-اشتغال-پایدار-می‌شود
معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان لرستان گفت: الگوی نوین مشاغل خانگی سبب اتصال حلقه‌های مفقوده در ایجاد اشتغال پایدار می‌شود. رحیم بیرانوند در گفت‌وگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، اظهار کرد: مشاغل خانگی تاثیر بسزایی بر فرهنگ کار و کارآفرینی در استان دارد. وی اضافه کرد: الگوی نوین...
25/07/1397, 16:00
انعقاد-تفاهم‌نامه-همکاری-بین-جهاد-دانشگاهی-و-اداره‌-کل-آموزش-و-پرورش-استان-لرستان
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، به‌منظور هم‌افزایی در پتانسیل‌ها و امکانات، تفاهم‌نامه همکاری بین جهاد دانشگاهی لرستان و اداره‌ کل آموزش و پرورش منعقد شد. در این تفاهم نامه ، همکاری در طراحی، تدوین و اجرای نظام سنجش صلاحیت مدیران، معلمان و مربیان اداره کل، استانداردسازی آموزشی، ارزیابی، اثربخشی،...
07/07/1397, 16:35
رئیس-جهاد-دانشگاهی-واحد-لرستان-خروجی-اقدامات-شاخص-ما-در-استان-به-ایجاد-اشتغال-و-تبدیل-علم-به-فناوری-منجر-شده-است
رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت: خروجی اقدامات شاخص این نهاد در استان به ایجاد اشتغال و تبدیل علم به فناوری منجر شده است. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان لرستان، دکتر سیدعلی‎نادر دهقانی‎الوار در دیدار معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی با معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان، اظهار کرد:...
26/06/1397, 09:38

جهاد دانشگاهی استان لرستان

معاون فن‎آوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان: خلاقيت، بكارگيري توانايي‎هاي ذهني براي ايجاد یک مفهوم جديد است

سازمان تجاریسازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی واحد لرستان کارگاه آمورشی آشنایی با مهارتهای کسب و کار را در دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، سمیه قربانی، معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان در این کارگاه  توضیحاتی در خصوص پرورش ایده و ایجاد کسب و کارهای کوچک ارائه کرد و  افزود: کارآفرين فردي است که يک تفکر و ايده نو را با استفاده از ابزارهاي خلاقيت و نوآوري تبديل به محصول ميکند. این فرد چنان قدرتي دارد كه فرصتهاي كسب و كار را شناسايي كرده و پس از ارزيابي منابع لازم را جمعآوري و از آنها بهرهبرداري و عمليات مناسبي را براي رسيدن به موفقيت پيريزي ميكند.

 وی بیان کرد: شرکت دانش‌بنيان، شرکت، مؤسسه خصوصی يا تعاونی است که به منظور هم‌افزايی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی، اقتصادی و تجاری‌سازی نتايج تحقيق و توسعه در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ويژه در توليد نرمافزارهای مربوط تشکيل می‌شود.

قربانی با اشاره به کالاها و خدمات دانش‌بنيان اضافه کرد: کالاها و خدماتی که مبتنی بر فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده است، فراوان بوده و با تصويب کارگروه، در فهرست حوزه‌ کالاها و خدمات دانش‌بنيان محسوب میشوند.

معاون فنآوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به رابطه کارآفريني با شرکت دانش بنيان گفت: كارآفريني فرآيندي است كه منجر به خلق محصول جديد و با ارزش ميشود.

وی خلاقيت را بكارگيري تواناييهاي ذهني براي ايجاد يك فكر يا مفهوم جديد دانست  و با اشاره به رابطه شرکت دانش بنيان با نوآوري و اختراع، اظهار کرد: شرکت دانش بنيان براي گسترش و کاربرد نوآوري و اختراع تشکيل ميشود و مواد اوليه توليد ايده، علم و دانش(شرکت دانشبنيان)، خلاقيت توليد و پردازش ايدههاي ناب و با ارزش(دانش بنيان)، نوآوري فرآيند تجاريسازي ايده(شرکت دانش بنيان) است.

قربانی به معرفی مراکز رشد و پارکهای علم و فناوری و خدمات قابل ارائه در این مراکز پرداخت و همچنین به اولین فن بازار منطقهای لرستان اشاره کرد و از دانشجویان صاحب ایده دعوت کرد تا ایدههای خود را در این مراکز مطرح کنند.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.