امروز : 03 خرداد 1398 ساعت 15:49
آخرین اخبار

دومین رویداد دورهمی کارآفرینی دیدار

رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-گفت-معتقدیم-هر-روز-باید-به-دنبال-یک-کار-نو-با-ایده-جدید-باشیم
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان،پیش از ظهر امروز سی دیماه ،  دکتر سید علی نادر دهقانی‌الوار در دیدار با 15 نفر از پشتیبانان طرح نوین مشاغل خانگی جهت اتصال متقاضیان و پشتیبانان اظهار کرد: یکی از اهداف ما تقویت پشتیبانان بوده و در کنار آن هدف نهایی شبکه‌سازی...
01/11/1397, 13:44
معاون-فناوری-مرکز-رشد-جهاد-دانشگاهی-لرستان-بر-لزوم-بازاریابی‌-محصولات-طرح-مشاغل-خانگی-در-سطح-ملی-و-بین‌المللی-تاکید-کرد
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان،پیش از ظهر امروز سی دیماه ، رحیم بیرانوند در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان با 15 نفر از پشتیبان‌های الگوی نوین مشاغل خانگی جهت اتصال متقاضیان و پشتیبانان در طرح نوین مشاغل خانگی به فعالیت‌های انجام شده در این پروژه اشاره کرد و...
01/11/1397, 13:42
رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-گفت-گلخانه-کوهدشت-یکی-از-اقدامات-الگویی-موفق-دانشگاهی-است
 عصر امروز بیست و دوم دیماه،دکتر سیدعلی‌نادر دهقانی‌الوار در گفتگو با روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه مجتمع تحقیقات و فن‌آوری گیاهان دارویی یکی از ضرورت‌های حوزه کشاورزی در استان است، افزود: این مجتمع در بام خرم‌آباد اجرایی شده و در حوزه بومی‌سازی، اهلی‌سازی و کشت و توسعه...
22/10/1397, 17:48
رئیس-جهاد-دانشگاهی-لرستان-توانمندسازی-یکی-از-ابعاد-توسعه-است
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: توانمندسازی یکی از ابعاد توسعه است. به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، ظهر امروز نوزدهم دیماه،دکتر سیدعلی نادر دهقانی الوار در جلسه ستاد بازآفرینی شهری و کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خرم‌آباد اظهار کرد: جهاد دانشگاهی سعی کرده برای تمامی فعالیت‌های خود...
22/10/1397, 13:53

جهاد دانشگاهی استان لرستان

تفاهم‎نامه همکاری بین سازمان جهاد دانشگاهی واحد تهران و لرستان

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان از انعقاد تفاهمنامه همکاری با جهاد دانشگاهی واحد تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان محمد صارمی ، بیان کرد: لرستان بعد از کرمان و همدان، قطب تولیدکننده گردو است که اکثر باغات آن از نهالهای بذری تشکیل شدهاند.

وی با بیان اینکه بزرگترین مشکل نهال بذری تفرق صفات آن است، افزود: همچنین این نهال 8 تا 10 سال زمان برای به بار رسیدن و ثمردهی نیاز دارند که برای رفع این مشکل سازمان جهاد دانشگاهی و منابع طبیعی تهران سالهای متمادی با انجام کارهای تحقیقاتی موفق به یافتن دانش فنی تولید گردوی پیوندی شدند.

صارمی اضافه کرد: گردوی پیوندی راه گریزی برای معضل تفرق صفات است و مدت زمان باردهی را نیز به سه تا چهار ماه کاهش میدهد؛ همچنین باعث جلوگیری از انتقال بیماریهای ویروسی میشود و تا حد زیادی بیماریهاتی خاکزی را کاهش میدهد.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان از دیگر خصوصیات گردوی پیوندی به عملکرد بالا و یکنواختی میوه اشاره کرد و گفت: دانش فنی گردوی پیوندی را افراد معدودی دارند و عوامل محیطی زیادی بر روی پایه و پیوندک تاثیرگذار هستند که گردوی پیوندی تولید جهاد دانشگاهی مقاوم به این مشکلات است.

وی با اشاره به تفاهمنامهای که بین جهاد دانشگاهی تهران و واحد لرستان منعقد شده است، تصریح کرد: براساس این تفاهمنامه قرار است دانش فنی گردوی پیوندی در اختیار جهاد دانشگاهی لرستان قرار گیرد و با این کار باغات جدید استان براساس آن احداث و تولید گردوی استان باکیفیت و کمیت بهتر و بیشتری انجام میشود.

این تفاهمنامه بین ریاست جهاد دانشگاهی واحد تهران  و لرستان در تاریخ 94.8.26 امضاء شد. 

 

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.