امروز : 26 خرداد 1398 ساعت 09:52
آخرین اخبار

تفاهم‎نامه همکاری بین سازمان جهاد دانشگاهی واحد تهران و لرستان

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان از انعقاد تفاهمنامه همکاری با جهاد دانشگاهی واحد تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان محمد صارمی ، بیان کرد: لرستان بعد از کرمان و همدان، قطب تولیدکننده گردو است که اکثر باغات آن از نهالهای بذری تشکیل شدهاند.

وی با بیان اینکه بزرگترین مشکل نهال بذری تفرق صفات آن است، افزود: همچنین این نهال 8 تا 10 سال زمان برای به بار رسیدن و ثمردهی نیاز دارند که برای رفع این مشکل سازمان جهاد دانشگاهی و منابع طبیعی تهران سالهای متمادی با انجام کارهای تحقیقاتی موفق به یافتن دانش فنی تولید گردوی پیوندی شدند.

صارمی اضافه کرد: گردوی پیوندی راه گریزی برای معضل تفرق صفات است و مدت زمان باردهی را نیز به سه تا چهار ماه کاهش میدهد؛ همچنین باعث جلوگیری از انتقال بیماریهای ویروسی میشود و تا حد زیادی بیماریهاتی خاکزی را کاهش میدهد.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان از دیگر خصوصیات گردوی پیوندی به عملکرد بالا و یکنواختی میوه اشاره کرد و گفت: دانش فنی گردوی پیوندی را افراد معدودی دارند و عوامل محیطی زیادی بر روی پایه و پیوندک تاثیرگذار هستند که گردوی پیوندی تولید جهاد دانشگاهی مقاوم به این مشکلات است.

وی با اشاره به تفاهمنامهای که بین جهاد دانشگاهی تهران و واحد لرستان منعقد شده است، تصریح کرد: براساس این تفاهمنامه قرار است دانش فنی گردوی پیوندی در اختیار جهاد دانشگاهی لرستان قرار گیرد و با این کار باغات جدید استان براساس آن احداث و تولید گردوی استان باکیفیت و کمیت بهتر و بیشتری انجام میشود.

این تفاهمنامه بین ریاست جهاد دانشگاهی واحد تهران  و لرستان در تاریخ 94.8.26 امضاء شد. 

 

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.