امروز : 03 اسفند 1397 ساعت 08:03
آخرین اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با Google Earth و کاربرد آن در علوم محیطی توسط معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی واحد لرستان

به همت معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی واحد لرستان، کارگاه آموزشی آشنایی با Google Earth  و کاربرد آن در علوم محیطی در دانشکده اقتصاد دانشگاه لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان محمد صارمی مدیر برنامه ­ریزی و توسعه پژوهشی گفت: این کارگاه آموزشی به همت معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی واحد لرستان  در روز سه­ شنبه 18/9/93 در محل دانشکده اقتصاد دانشگاه لرستان برگزار شد.

مهندس صارمی افزود: این کارگاه به منظور آشنایی دانشجویان و کارشناسان سازمانها و ادارات پژوهشی و به مناسبت هفته پژوهش برگزار شد.

 در ادامه سیامک شرفی مدرس این کارگاه عنوان کرد: هدف از اجرای این کارگاه كسب شناخت بيشتر نسبت به نرم ­افزار Google Earth  و استفاده از آن در بررسی­های علوم محیطیمی­ باشد.

 وی گفت: این نرم­ افزار کارآیی زیادی در علوم محیطی نظیر کشاورزی، منابع ­طبیعی، جغرافیا، معدن، زمین ­شناسی، خاک ­شناسی و ... دارد و از جمله قابلیتهای این کارگاه نحوه تبادل اطلاعات بین نرم­ افزارهای GIS و اتوکد با Google Earth  می ­باشد به عبارتی نحوه فراخوانی تصاویر Google Earth   به داخل محیط GIS و یا برعکس فراخوانی داده از GIS به Google Earth   با استفاده از ابزارهای جانبی موجود می باشد که می ­تواند در بررسی­های محیطی به ویژه تغییرات محیطی نقش مهمی را ایفا نماید.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.