امروز : 26 خرداد 1398 ساعت 09:40
آخرین اخبار

تجلیل از عوامل اجرایی پویش چتر شیشه‎ای در جهاد دانشگاهی؛

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان ، دکتر سید علی نادر دهقانی الوار در مراسم تجلیل از عوامل اجرایی پویش چتر شیشهای با تقدیر از تمامی برگزارکنندگان این حرکت فرهنگی بیان کرد: جهاد دانشگاهی در کل کشور بازوی شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و فرامین آن را پیگیری میکند و به عنوان یک نهاد مولد، فعالیتهای جدید و زیادی را اجرا میکند.

وی اضافه کرد: در حوزه فرهنگی جهاد دانشگاهی سازمان دانشجویی را دارد که فعالیتهای دانشجویی پراکنده را ساماندهی کرده و با برنامهریزی آنها را منسجم میکند.

دکنر دهقانی با بیان اینکه کاری که ما در سازمان دانشجویی انجام میدهیم بسیج و ساماندهی تمام فعالیتهای متنوع دانشجویی است، اظهار کرد: کشور برای توسعه به ساختار مولد نیاز دارد که این ساختار مولد، دانشجو است.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی لرستان تصریح کرد: در کشور جهاد دانشگاهی نقشآفرینیهای زیادی کرده است. به طور مثال در حوزه پزشکی ایران را در رتبه 10 کشور برتر دنیا قرار داده و در بحث نفت نیز کارهای خوبی انجام گرفته است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان در ادامه گفت: زیر پوست شهر خبرهای خوبی نداریم در این مدت که درگیر پویش چتر شیشهای بودیم دیدیم که علیرغم اینکه مردم شایسته و نجیبی داریم اما واقعا آنها افرادی محروم هستند.

دکتر دهقانی با بیان اینکه پویش چتر شیشهای حرکت بسیار خوبی بود، بیان کرد: در نظام جمهوری اسلامی هر کسی هرکاری که از دستش برمیآید باید برای محرومین انجام دهد، قبلا نیز جهاد دانشگاهی در کمک به محرومین فعالیتهای زیادی در روستاهای کمتر برخوردار انجام داده که انعکاسهای خوبی داشته است. در این فعالیتها دانشجو متوجه میشود که دردهای جامعه چیست و چه کارهایی باید برای رفع آنها انجام دهد.

وی یادآور شد: سازمانهایی که برای این کارها به وجود آمدهاند باید بیشتر کار کنند و مردم را مورد حمایت بیشتری قرار دهند. فعالیتهای جهتساز دانشجویان در مسائل اجتماعی، زیربنایی، عمرانی و... باید ساماندهی شود و جهاد دانشگاهی در این زمینه پیشتاز بوده است.

دکتر دهقانی الوار با بیان اینکه کارهایی شایسته مانند پویش چتر شیشهای در استان نیازمند همراهی، همفکری و تلاش بیشتر همه دستگاهها است، اضافه کرد: جهاد دانشگاهی استان 80 نفر نیروی تماموقت دارد و حدود 2 هزار نیرو نیز به صورت همکار با این نهاد همکاری میکنند که با یک برنامهریزی ساده و به همت آنها توانسته‎‎ایم کارهای خوبی انجام دهیم.

در ادامه این مراسم حبیبالله خجسته پور فرماندار خرم آباد با گرامیداشت هفته بسیج، بیان کرد: این ایام زمانی برای قدردانی از زحمات کسانی است که با جان فشانی و ایثارگری در راه وطن نهال نورسته انقلاب را آبیاری کردند. اگر جانفشانی این عزیزان نبود قطعا امروز این امنیت وجود نداشت.

وی با بیان اینکه مشارکت و خدمت رسانی به مردم در تمام دنیا پذیرفته شده است، اضافه کرد: امروزه دولتها نقش راهنما دارند و بسترساز فعالیتهای مردم هستند. مردم باید خود در خدمت همدیگر باشند.

خجسته پور ادامه داد: بحث مشارکت علاوه بر اینکه مبحثی علمی است در آیات قرآنی نیز به آن تأکید زیادی شده است و چه کاری برتر از خدمت به مردم وجود دارد. از دیرباز خدمت به مردم در تاریخ ایران وجود داشته و ما در گذشته عیاران را داشتیم که به مظلومان کمک میکردند.

فرماندار خرمآباد تصریح کرد: جنبشهای امروز علمی شدهاند و تشکلها، سمنها و نهادهای زیادی به وجود آمدهاند که عامالمنفعه کار میکنند و وظیفه اصلی آنها کمک به نیازمندان و گام برداشتن در این زمینه است.

فرماندار خرمآباد با اشاره به پویش چتر شیشهای گفت: این کار شاید ارزش مادی زیادی نداشته باشد اما از ارزش معنوی فراوانی برخوردار است؛ نهادهای حمایتی اگر کمک مردم و خیرین نباشد راه به جایی نمیبرند. این کار میتواند شروع خوبی برای حمایت مردم از این نهادها باشد که باید تداوم بیشتری داشته باشد.

لازم به ذکر است این پویش به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی واحد لرستان و با همکاری تعدادی از تشکلهای مردمی مانند کانون همیاران طبیعت، خبرگزاری ایسنا، خبرگزاری یافته، انجمن بلوطبان و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد خرمآباد و کانون دانشجویی حامیان محرومین جهاد دانشگاهی و انجمن مردمی"پایان کارتنخوابی" تشکیل شد.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.