امروز : 26 خرداد 1398 ساعت 09:38
آخرین اخبار

یک دکترای علوم قرآنی: مبحث عمده در سیره علوی، عدالت اجتماعی است

 

 

 

یک کارشناس مذهبی گفت: سیره علوی در مباحث سنتی و زندگی‎های امروزی کمرنگ شده است.

حجت‎الاسلام سید ابوالفضل موسوی‎زاده در گفت‎وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، افزود: یکی از مباحث عمده‎ای که در سیره امام علی(ع) مطالعه می‎کنیم عدالت اجتماعی است و چنانچه عدالت اجتماعی در سطح خرد و کلان رعایت شود خیلی کارگشاست.

وی ادامه داد: سیره علوی در مباحث سنتی و زندگی‎های امروزی کمرنگ شده و باید این سیره در ابعاد مختلف زندگی مدرن و سنتی جای گیرند.

دکتر موسوی‎زاده در ادامه با بیان اینکه متأسفانه مشکلی که در عملکرد برخی افراد وجود دارد این است که دم از اسلام می‎زنند اما برنامه اسلامی و سیره علوی در زندگی آنها وجود ندارد، اظهار کرد: سیره‎ای که از آن دم می‎زنیم باید به صورت گفتاری، کرداری و رفتاری باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه کرمانشاه گفت: منشور امام علی(ع) نهج‎البلاغه است که در نامه‎ای به مالک اشتر بیان فرمودند که کارگزاران و مدیران باید در کنار ساده‎زیستی و رعایت تقوا، مقامی که به آنها داده می‎شود یک امانت است که باید سالم به دست کارگزار بعدی قرار دهد.

وی بیان کرد: کارگزار نباید شغل خود را طعمه قرار دهد بلکه وظیفه‎اش رهگشایی و گره‎گشایی کار مردم است.

این دکترای علوم قرآنی یادآور شد: مدیران باید در دسترس مردم باشند نه اینکه خود را در اتاقی شیشه‎ای محبوس کند و به فرموده علی(ع) مردم باید بدون لکنت زبان مشکلات و درخواست‎های خود را با کارگزاران در میان بگذارند.

موسوی‎زاده اضافه کرد: شرایط یک کارگزار در نامه 53 علی(ع) در نهج‎البلاغه مشهود است که چنانچه این شرایط رعایت نشود، کارگزار و مدیر به موفقیت خواهد رسید.

 

 

 

 

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.