امروز : 03 خرداد 1398 ساعت 15:59
آخرین اخبار

/ 35 سال مدیریت جهادی/ معاون آموزشی جهاد دانشگاهی لرستان: جهاد دانشگاهی بیش از پیش به جامعه معرفی شود

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی لرستان گفت: جهاد دانشگاهی نهادی برخاسته از بطن انقلاب اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، احمد عبدیپور با گرامیداشت سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی بیان کرد: همانگونه که میدانیم جهاد دانشگاهی در شرایط فعلی کشور در حوزههای دانش و فناوریهای جدید و همچنین ارائه خدمات بسیار مناسب به مردم فعالیتهای چشمگیری داشته است.

وی اضافه کرد: به طور طبیعی در شرایط پساتحریم نقش نهادهای عمومی غیردولتی میتواند پررنگتر باشد؛ صدور تکنولوژی به کشورهای مختلف خصوصاً کشورهای حوزه خلیج فارس و بهرهگیری از تکنولوژی کشورهای پیشرفته در زمینههای کاری مختلف، از مهمترین وظایف این نهاد در شرایط پساتحریم است.

عبدیپور ادامه داد: اکثر فعالیتهای جهاد دانشگاهی به دلیل شرایط خاص و عدم اطلاعرسانی کافی برای جامعه ناشناخته مانده است. مهمترین انتظار از جهاد این است که جهاد دانشگاهی بیش از پیش به جامعه و به خصوص نخبگان، دانشجویان و اساتید معرفی شود تا با شناسایی ظرفیتهای علمی فراوان این افراد و بهرهمندی از توان علمی بالای نخبگان، موجب تسریع بخشیدن به رشد علمی کشور شویم.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی لرستان افزود: البته این رابطه باید متقابل باشد و همانگونه که شرایط بهرهمندی از توان نخبگان فراهم میشود، جهاد نیز بتواند ایدههای آنها را به محصول قابل عرضه ارائه کند تا موجب تولید ثروت و به تبع آن شاهد کاهش وابستگی به بیگانگان باشیم.

وی با اشاره به مهمترین شاخص جهاد دانشگاهی گفت: مهمترین شاخص این نهاد انقلابی سخنان مقام معظم رهبری است. نهادی که برخاسته از بطن انقلاب اسلامی باشد دارای شاخصهایی همچون اقدام انقلابی مبتنی بر فرهنگ بومی، کار جهادی، انجام فعالیتهای شاخص، جهت رسیدن به اهداف کلان کشور، حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت و... است.

عبدیپور اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی – پژوهشی در این زمینه گامهای موثری برداشته است که آن را نسبت به سایر دانشگاهها و مراکز علمی – تحقیقاتی متمایز میکند.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی لرستان گفت: جوانان متعهد و انقلابی جهاد دانشگاهی در طول سی سال گذشته در اکثر فعالیتهای علمی، اجتماعی و فرهنگی توانستهاند نقشآفرین باشند، در بحث علم و فناوری نیز این نهاد همگام با سایر وزارتخانهها توانسته است کمک شایانی به رشد علمی کشور بکند.

وی خاطرنشان کرد: فعالیتهای مختلف در راستای علوم پزشکی، صنعت، کشاورزی، فنی و مهندسی و... این نهاد موجب دستیابی به دستاوردهای فراوانی شده است که همه آنها مرهون برنامهریزی، فعالیتهای شبانهروزی و جاری اعضای جهاد دانشگاهی است.

 

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.