امروز : 02 مرداد 1398 ساعت 13:48
آخرین اخبار

کارگاه آشنایی با ثبت شرکت‎های دانش بنیان و ثبت اختراع؛ معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان: برای توسعه استان باید به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کرد

معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان بر فعالیت اقتصادی دانش بنیان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، سمیه قربانی در این باره اظهار کرد: با هدف آشنایی هرچه بیشتر هسته‌ها و واحدهای فناور مرکز رشد جهاددانشگاهی لرستان با روند ثبت شرکت‌های دانش بنیان، کارگاه آموزشی ثبت اختراع و شرکت‌های دانش بنیان، در این واحد برگزار شد.

وی افزود: برای دستیابی به اقتصاد دانش بنیان تنها تولید و توزیع دانش و توجه به آموزش و پژوهش کافی نیست بلکه نکته مهم، بکارگیری آن‌ها در استفاده از منابع اقتصادی به صورت پایدار است.

معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی ادامه داد: کاربردی کردن دانش و استفاده موثر‌تر از آن در گسترش ظرفیت‌ها و ارتقای درجه بهرهبرداری از منابع است که تحقق یک اقتصاد دانش بنیان را ممکن می‌سازد و نقش شرکت‌های دانش بنیان در این زمینه قابل توجه است.

قربانی یادآور شد: از آنجا که همه بخش‌های اقتصاد وابسته به دانش هستند و براساس این ویژگی خاص اقتصاد دانش بنیان که نیروی انسانی دانش آموخته و با مهارت از عوامل کلیدی توسعه این اقتصاد است، با برگزاری این کارگاه سعی شد تا ضمن ترویج فرهنگ اقتصاد دانش بنیان، در راستای افزایش تعداد شرکت‌های دانش بنیان در استان گام برداریم.

معاون فناوری مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان تأکید کرد: باید به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم تا به اقتصاد استان و کشور کمک کنیم.

وی افزود: در این کارگاه شهبازیان دبیر کمیته طرح‎های دانش بنیان جهاد دانشگاهی واحد کرمانشاه و اکبرآباد مسئول مالکیت فکری پارک علم و فناوری کرمانشاه به ارائه مطالبی در خصوص جایگاه قانونی و مراحل ثبت و روند ارزیابی شرکتهای دانش بنیان و نیز مراحل ثبت اختراع پرداختند. 

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.