امروز : 03 ارديبهشت 1398 ساعت 19:28
آخرین اخبار

هویت جهادی،37 سال خودباوری و بالندگی/ رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان: بسترسازی انجام تحقیقات بنیادی توسط جهاد دانشگاهی/ این نهاد در اقتصاد دانش‌بنیان پیشرو است

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: جهاد دانشگاهی در بحث اقتصاد دانش‌بنیان پیشرو است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان دکتر سعید فرح‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ، اظهار کرد:دانشگاه‎ها و مراکز آموزش عالی کشور در حال حرکت به سمت نسل سوم و چهارم هستند و جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی در این خصوص پیشرو است.

وی اضافه کرد: این نهاد انقلابی بستر و زمینه‎ لازم در حوزه تحقیقات بنیادی را در کشور به وجود آورده است و در خصوص تاسیس شرکت‎های دانش‎بنیان و سلول‎های بنیادی موفق عمل کرده است.

فرح‎بخش با اشاره به راز بالندگی جهاد دانشگاهی افزود: نیروهای این نهاد با روحیه جهادی کار در زمینه علمی را شروع کردند و مأموریت‎های آن پوشش خلأهای موجود در فرآیندهای علمی کشور بود.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان اضافه کرد: این نهاد انقلابی پس از تأسیس سردمدار اهداف علمی کشور شد و تحقق این مهم را وظیفه و رسالت خود می‎دانست.

وی با بیان اینکه واگذاری برخی از مسئولیت‎ها به جهاد دانشگاهی می‎تواند رشد کشور را شتاب دهد، خاطر نشان کرد: در بخش آموزشی دانشگاه‎ها فعالیت دارند و در این بین این نهاد می‎تواند به انجام پژوهش‎های بنیادی ورود جدی‎تری پیدا کند چراکه کشور به کار جهادی در این زمینه نیاز دارد.

فرح‎بخش عنوان کرد: بسیاری از مشکلات اقتصادی جهاد دانشگاهی در حوزه‎های مختلف می‎تواند خلأ و مشکلات علمی کشور را پر و مرتفع کند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: مشکلات اساسی فراوانی در کشور وجود دارد که حل آنها نیازمند یک جهش علمی و عظیم است و جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی که دارای انعطاف است می‎تواند به مرتفع کردن آنها ورود پیدا کند.

وی اظهار کرد: برای اینکه فعالیت‎های این نهاد نمود بیشتری پیدا کند نیاز است که مسئولین نظام جهاد دانشگاهی را حمایت کنند و زیر ساخت‎ها را برای فعالیت آن فراهم کنند.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.