امروز : 02 مرداد 1398 ساعت 14:22
آخرین اخبار

رئیس جهاددانشگاهی واحد لرستان: دانشگاه جامع علمی کاربردی پیشتاز، الگو و سرآمد است

 

 

 

به همت جهاددانشگاهی واحد لرستان اولین دوره مسابقات کامپیوتر مراکز علمی کاربردی استان برگزار شد.

در پایان این مسابقات رئیس جهاددانشگاهی واحد لرستان ضمن تقدیر و تشکر از کلیه دست اندرکاران و شرکت کنندگان این مسابقه گفت:این نهاد انقلابی عزمی راسخ در تبدیل ایده‎های فناور به محصول قابل عرضه دارد.

به  گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، سید علی نادر دهقانی الوار در  اولین دوره مسابقات کامپیوتر مراکز علمی کاربردی لرستان که در دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاددانشگاهی این استان برگزار شد، افزود: جهاددانشگاهی لرستان در راستای برگزاری مسابقات علمی بین دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی اقدامات سازنده‎ای داشته تا از این طریق به تحقق اهداف این دانشگاه بپردازد.

وی با اشاره به اینکه هدف دانشگاه علمی کاربردی لرستان تبدیل یافته‎های دانشجویی به محصول، کالا و دانش قابل عرضه در سطح استان است، بیان کرد: برگزاری مسابقات علمی بین دانشجویان با سطح کیفی بالا و در حد دانشگاه‎های دولتی یکی از برنامه‎های مهم جهاددانشگاهی لرستان برای تحقق چنین هدفی است.

این مقام مسئول اضافه کرد: خوشبختانه در لرستان استعدادهای خوبی در حوزه‎های علمی وجود دارد که در صورت حمایت از آنها می‎توان در کشور به جایگاه‎های برتر علمی رسید.

دکتر دهقانی الوار با بیان اینکه مسابقات علمی دانشگاه علمی کاربردی استان قابلیت رقابت با دانشگاه‎های دولتی کشور را دارند، ادامه داد: جهاددانشگاهی به عنوان ساختاری پژوهشی و فرهنگی‎محور درصدد است که یافته‎های پژوهشی را به محصول تبدیل کند.

 وی با اشاره به مجتمع تحقیقات و فناوری جهاددانشگاهی کشور و اهم فعالیت‎های آن، اظهار کرد: مرکز رشد فناوری این نهاد انقلابی در لرستان آمادگی دارد تا از ایده‎های فناور و قابل تبدیل به محصول تمامی دانشجویان حمایت مادی و مشاوره‎ای کند.

رئیس جهاددانشگاهی واحدلرستان تصریح کرد: جهاددانشگاهی لرستان به عنوان ساختاری پژوهشی، عزمی راسخ در جهت ارتقای سطح علمی استان و تبدیل ایده‎های فناور به محصول قابل عرضه در بازار دارد.

دهقانی الوار گفت:دانشگاه جامع علمی کاربردی یک مرکز آموزشی‌سرآمد، الگو و پیشتاز است که جهاددانشگاهی لرستان آمادگی دارد سطح کیفی مراکز این دانشگاه را ارتقا دهد و ابراز امیدواری کرد که این رقابت‎های علمی سبب توسعه استان شود.

 

 

 

مدیر مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خبر داد: برگزاری مسابقات کامپیوتر مراکز علمی کاربردی لرستان

مدیر مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خرم‎آباد از برگزاری مسابقات کامپیوتر مراکز علمی کاربردی استان در این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، ضرغام غلامی، بیان کرد: اولین دوره مسابقات کامپیوتر مراکز علمی کاربردی استان اواخر هفته جاری توسط جهاددانشگاهی برگزار می‎شود.

وی اضافه کرد: این مسابقات در گرایش‎های شبکه، برنامه‎نویسی، طراحی صفحات وب برگزار می‎شود.

غلامی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 55 نفر برای شرکت در این مسابقات نام‎نویسی کرده و در یک روز با هم رقابت می‎کنند و در نهایت 18 نفر برگزیده می‎شوند.

مدیر مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی خرم‎آباد با تأکید بر اینکه طرح‎های رسیده توسط داوران که شامل مدرسین مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی و سایر مراکز استان هستند داوری خواهند شد، برگزاری این مسابقه را در راستای اعتقاد جهاددانشگاهی مبنی بر ضرورت توجه به مباحث کاربردی و عملیاتی کردن ایده‎های دانشجویان جهت ورود به بازارهای کارآفرینی دانست.

 

برگزاری سلسله کارگاههای دانشجویی تکالیف وحقوق شهروندی

به همت امور دانشجویی فرهنگی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد لرستان اولین کارگاه آموزشی ابعاد تکالیف و حقوق شهروندی برگزار شد.

در ابتدا دکتر دهقانی رئیس جهاددانشگاهی ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان در این کارگاه، در خصوص اهمیت تبیین، تشریح و ترویج حقوق شهروندی سخنانی را بیان کرد در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مبلغی رئیس حوزههای علمیه لرستان در خصوص حقوقی شهروندی و اینکه اصلی ترین بحث در این زمینه آشنایی شهروندان با قوانین و مقررات مورد عمل و جاری است مسائلی را بیان کرد و در پایان به سوالات مطرح شده دانشجویان در این زمینه پاسخ داد.

 

اولین یادواره شهدای زن؛ مسئول بسیج دانشجویی لرستان: بسیج در قالب هیچ تشکل سیاسی هضم نمی‌‎شود

 

 

 

مسئول بسیج دانشجویی لرستان گفت: بسیج در قالب هیچ تشکل سیاسی هضم نمی‌‎شود و بر تفکر ناب انقلاب اسلامی می‌‎ایستد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، برامکی در اولین یادواره شهدای زن دانشجوی استان که به همت جهاد دانشگاهی برگزار شد، بیان کرد: در مسیر بسیج اگر به سمت جناح خاصی حرکت کند قطعاً خون شهدا از آن‌ها نخواهد گذشت.

وی با گرامی‎داشت هفته بسیج اضافه کرد: بسیج همواره اسلام و انقلاب را یاری کرده‎اند و در هنگام جنگ تحمیلی با خون خود سجایا، شرف و غیرت ما را بیمه کردند. از همه چیز خود گذشتند تا آینده ما تضمین شود.

برامکی ادامه داد: پایه گذار بسیج امام بودند که با مطالعه تاریخ ایران خصوصاً دوره مشروطیت حلقه مفقوده شکست مشروطیت را کشف کردند و آن این بود که اجتماع با حاکمیت وصل نبود؛ دلیل پیروزی ما در جنگ تحمیلی هم به خاطر همین موضوع بود.

مسئول بسیج دانشجویی استان خاطرنشان کرد: اگر امروز بسیج با صلابت ظاهر شده به خاطر اینست که مربوط به حزب خاصی نیست و هیچگاه خود را در جناح یا باندی تعریف نمی‌‎کند، تفکر آن اندیشه مولای متقیان علی (ع) و نشات گرفته از افکار بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری است.

برامکی تصریح کرد: در حال حاضر نیز بسیج دو کار را در دانشگاه پیگیری می‌‎کند یکی کشف، تقویت و تربیت و به ثمر رساندن تراز نیروهایی که آیده نظام را می‌‎سازند و کمک به مدیریت دانشگاه، بسیج یار و یاور دولت است و خود را در مقابل آن‌ها قرار نمی‌‎دهد.

وی افزود: بسیج در قالب هیچ تشکل سیاسی هضم نمی‌‎شود و بر تفکر ناب انقلاب اسلامی می‌‎ایستد.

مسئول بسیج دانشجویی استان با اشاره به جهاد دانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی مولود انقلاب است، بسیج و جهاد دانشگاهی نباید یکدیگر را از هم محروم کنند و باید با حفظ اصولی که امام تعیین کرده به یاری هم بشتابند.

 

 

 

 

برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) در جهاددانشگاهی واحد لرستان

 

 

 

مراسم عزاداری امام حسین(ع) به همت مدیریت فرهنگی و بسیج دانشجویی در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی لرستان  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان در این مراسم که با حضور اعضای جهاددانشگاهی و دانشجویان این مرکز برگزار شد، مدبر، مداح اهل بیت در خصوص قیام امام حسین(ع) و ارتباط آن با شرایط فعلی سخنانی را ایراد کرد.

در این مراسم پس از مداحی و نوحه خوانی مداحان اهل بیت، بین کلیه مهمانان بسته های فرهنگی توزیع شد.

 

 

 

 

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.