امروز : 03 خرداد 1398 ساعت 15:47
آخرین اخبار

برگزاری مراسم بصیرت عاشورایی در واحد لرستان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد لرستان به مناسبت ایام سوگواری سید و سرور آزادگان جهان مراسمی باعنوان بصیرت عاشورایی، به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی لرستان برگزار شد.

 

در این مراسم که در مرکزعلمی کاربردی جهاددانشگاهی خرم آباد  و باحضور ، کارکنان این مرکز به همراه جمعی از دانشجویان برگزار گردید ، حجه الاسلام لیالی به بیان علتهای واقعه عاشورا پرداخت.

وی با بیان اینکه بعد از رحلت پیغمبر،یک سری عوامل زمینه قیام عاشورا را فراهم کرده بود،گفت:بعد از رحلت نبی مکرم اسلام،ارزشهای معنوی در شهرمدینه کم شد وتاکستانهای مدینه محل صدور شراب گردید.

حجه الاسلام لیالی در ادامه به بحث فتوحات مسلمانان اشاره کرد و فتح ایران و روم را زمینه به وجود آمدن زندگی اشرافی در مدینه واهمیت به پست ومقام عنوان کرد وادامه داد عمر سعد با آرزوی رسیدن به مُلک ری سر از تن سیدالشهدا (ع)جدا کرد،اما همانطوری که امام حسین(ع) فرموده بود از گندم ری هم نخورد.

این مراسم در پایان با روضه خوانی وشعرخوانی در رسای امام حسین(ع) پایان یافت

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.