امروز : 26 خرداد 1398 ساعت 09:41
آخرین اخبار

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان: در صورت حمایت، آمادگی ایجاد 2000 نفرشغل پایدار در حوزه فناوری داریم

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت: در صورت حمایت، آمادگی ایجاد 2000 نفرشغل پایدار در حوزه فناوری داریم.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان لرستان، دکتر سیدعلی نادر دهقانی‌الوار در بازدید دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از مرکز رشد جهاد دانشگاهی واحد لرستان، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی براساس رسالت علمی و ماموریت خود فضایی فراهم آورده تا نخبگان و افرادی که دارای ایده و خلاقیت هستند، دور هم جمع شده و فعالیت‌های اقتصادی دانش‌بنیان انجام دهند.

وی با بیان اینکه بزرگترین مجموعه علمی استان هستیم که توانسته‌ایم با تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان وجذب نخبگان استان فعالیت‌های متنوعی انجام دهیم، بیان کرد: سال گذشته واحدهای فناور این مرکز بیش از هفت میلیارد تومان محصولات فناورانه فروش داشته‌اند که این رقم در کشور بی‌نظیر است.

دکتر دهقانی‌الوار اضافه کرد: علیرغم فعالیت‌های خوبی که در حوزه تولید فناوری داریم، حمایت موثری از مرکز انجام نمی‌گیرد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 34 مرکز، هسته و شرکت دانشبنیان تحت حمایت مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان هستند، ادامه داد: حدود 100 شرکت از جهاد دانشگاهی نیز رفته‌اند و حدود 15 شرکت نیز متقاضی حضور در مرکز هستند.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی لرستان اضافه کرد: فضای کسب و کار علمی بسیار خوبی در جهاد دانشگاهی واحد لرستان فراهم است و می‌توانیم با جذب نخبگان و ایجاد زمینه برای آن‌ها فضای کسب و کار استان را در راستای فعالیت دانش‌بنیان متحول کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان با تأکید بر اینکه دنبال کارمندپروری نیستیم و مرکز رشد این نهاد علمی فضایی برای ایده‌پروری صاحبان ایده، تولید محصول فناورانه و فعالیت اقتصادی در حوزه کارآفرینی و فناوری است، افزود: در صورت تخصیص اعتبار چهار میلیارد تومان به این نهاد، 2000 نفر شغل پایدار، مولد و دانش‌بنیان در استان ایجاد خواهیم کرد.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه فرق ما با دیگران این است که واقعی کار می‌کنیم، تأکید کرد: جهاد دانشگاهی استان در راستای انجام رسالت خود در حوزه کارآفرینی و فناوری تامین اعتبارات برای تامین فضای فیزیکی و حمایت از متقاضیان هستیم.

 
دکتر دهقانی‌الوار یادآور شد: تفاوت مرکز رشد جهاد دانشگاهی با دیگر مراکز در این است که نخبگان و کارآفرینان ما با وجود کمبود امکانات، کارهای بزرگ انجام می‌دهند و با اعتقاد به توان نیروی انسانی و بدون توجه به کمک‌های دولتی تاکنون روند بسیار مطلوب و کارآمد داشته است.

این مسئول با بیان اینکه مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان باید محور ایجاد اشتغال دانش‌بنیان در استان باشد، افزود: نرم‌افزار هوشمند (ایکپ) از محصولات فناورانه مرکز رشد است که توانسته در سطح کشور برای 15 هزار راننده شغل ایجاد کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پایلوت شدن لرستان در طرح نوین مشاغل خانگی و اجرای آن در استان با همکاری جهاد دانشگاهی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: در حال حاضر 4500 نفر از استان در سامانه طرح مشاغل خانگی ثبت نام کرده‌اند؛ قرار است آموزش‌های لازم را به آنها ارائه دهیم و در راستای توانمندسازی آنها قدم برداریم. جهت‌گیری ما در این راستا ایجاد اشتغال برای حداقل 3000 نفر است.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.