امروز : 03 ارديبهشت 1398 ساعت 19:28
آخرین اخبار

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان:آماده طراحی و ارائه مدل منابع درآمد پایدار برای شهرداری‎ها هستیم

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: آماده طراحی و ارائه مدل منابع درآمد پایدار برای شهرداری‌ها هستیم.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، دکتر سیدعلی نادر دهقانی‌الوار در بازدید شهردار خرم‌آباد از ایسنا ضمن عرض خوش آمدگویی به فعالیت مجتمع تحقیقات و فناوری جهاد دانشگاهی در بام خرم‌آباد اشاره کرد و افزود: جهاد دانشگاهی فعالیت‌های پژوهشی گسترده‌ای را در این مجتمع انجام می‌دهد و هم اکنون کشت گیاهانی که در معرض انقراض هستند انجام شده است.

وی به گلخانه هیدروپونیک مسقف شش هکتاری جهاد دانشگاهی در شهرستان کوهدشت نیز اشاره کرد و ادامه داد: با به بهره‌برداری رسیدن این گلخانه حجم عظیمی از اشتغال در این شهرستان ایجاد شده و تحولی در فرهنگ کشاورزی سنتی آن ایجاد می‌شود.

دکتر دهقانی‌الوار اضافه کرد: هم اکنون به دلیل برداشت‌های بی‌رویه از منابع آبی این منطقه سطح آب‌های زیرزمینی کاهش یافته و با شکست زمین مواجهیم که در آینده با بحران در این شهرستان روبرو خواهیم شد.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه در استان آمار ناباروری بالاست، بیان کرد: در همین راستا جهاد دانشگاهی تمامی مجوزهای لازم را برای احداث مرکز درمان ناباروری در استان اخذ کرده و به زودی آن را به بهره‌برداری می‌رساند.

وی مهمترین مسئله شهرداری‌ها را موضوع درآمدها عنوان کرد و گفت: باید فرمولی برای پایداری درآمد شهرداری‌ها و کاهش وابستگی آن به کمک‌های دولتی نوشته و اجرایی شود تا شهرداری برای اجرای طرح‌های خود مستقل باشد.

دهقانی‌الوار اظهار کرد: در جهاد دانشگاهی آمادگی کامل داریم که مدلی برای شهرداری‌ها در راستای ایجاد درآمد پایدار ارائه دهیم.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان به مصارف شهرداری‌ها نیز اشاره کرد و گفت: شهرداری‌ها مصارف بالایی داشته و با مشکلاتی در این راستا مواجه هستند. در جهاد دانشگاهی مرکز خدمات بهینه‌سازی مصرف انرژی وجود دارد که تکنولوژی آن مربوط به متخصصان این واحد است و آمادگی دارد در زمینه کاهش مصرف انرژی و صرفه‌جویی در آن با شهرداری همکاری کند.

وی با بیان اینکه مبلمان شهری نیاز به تغییراتی دارد، گفت: در این زمینه نیز ایده‌های متنوعی داریم و می‌توانیم با شهرداری در این زمینه همکاری داشته باشیم.

دهقانی‌الوار به ظرفیت نیروهای دانشجویی و جوان جهاد دانشگاهی اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون کانون‌های متنوعی در این واحد در زمینه‌های مختلفی فعالیت دارند که می‌توان از وجود آنان در قالب تیم‌های تخصصی برای توسعه شهری استفاده کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان خبرگزاری ایسنای این واحد را در حوزه اطلاع‌رسانی معتبر، مورد اعتماد و بزرگ استان عنوان کرد و افزود: در آخرین نظرسنجی که انجام شد این خبرگزاری حائز امتیازات بالایی نسبت به سایر خبرگزاری‌ها شده و در استان نیز به صورت منطقه خبری فعالیت می‌کند که تا به حال هیچ‌گونه شکایتی از آن نشده و اعتقاد داریم بیشتر نیز می‌توانیم کار کنیم.

وی بیان کرد: آمادگی داریم در این خبرگزاری با شهرداری همکاری کرده و هر موردی که نیاز است مردم بدانند را اعلام کنیم.

دهقانی‌الوار شهر را یک موجود زنده دانست و گفت: این موجود زنده نیاز به آب، تنفس، مکان مناسب، نیروی انسانی و نوآوری دارد و می‌توانیم در قالب گروه‌های پژوهشی حوزه افکارسنجی ایسپای این واحد، نیازهای مردم را در چارچوب و به صورت مدلینگ ارائه دهیم چراکه برنامه‌ریزی دقیق، حرف برای گفتن دارد برای همین می‌توان برنامه‌های شهرداری را با آمار و ارقام تکمیل کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان در پایان گفت: امیدواریم شهرداری به این مجموعه جوان و دانشگاهی نگاه ویژه‌ای داشته باشد و هر جا نیاز به کار علمی است به جهاد دانشگاهی اعتماد کند چرا که توانایی این کار را دارد و می‌تواند با تمام توان در خدمت شهر باشد.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.