امروز : 03 ارديبهشت 1398 ساعت 19:02
آخرین اخبار

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان: توسعه بانک خون بند ناف افق روشنی را فراروی استان قرار می‎دهد

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: توسعه بانک خون بند ناف افق روشنی را در حوزه پزشکی فراروی استان قرار می‎دهد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، سید علی نادر دهقانی الوار در دومین سمینار کاربرد سلول‎های بنیادی که در جهاد دانشگاهی استان برگزار شد، افزود: جهاد دانشگاهی لرستان از سال 81 فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون با کمک بخش‎های فرهنگی، آموزش و پژوهش در راستای پیشرفت علم و توسعه استان قدم برمی‎دارد.

وی بیان کرد: در حال حاضر 2500 دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی لرستان مشغول به تحصیل هستند؛ این نهاد انقلابی سالانه 3000 نفر را در دوره‎های آموزشی کوتاه مدت تعلیم می‎دهد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی لرستان سالانه بین 20 تا 30 طرح ملی و استانی را تدوین و اجرا می‎کند، ادامه داد: بخش پژوهش و فناوری یکی از مهم‎ترین قسمت‎های این نهاد انقلابی بوده که هم اکنون بر روی پتانسیل گیاهان دارویی لرستان تحقیق و پژوهش‎های اساسی انجام می‎دهد.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به فعال بودن بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهی استان یادآور شد: این بانک تاکنون 350 نمونه خون بند ناف را به مرکز ارسال کرده که بیش از 98 درصد آنها فریز شده است.

دهقانی با یادآوری اینکه بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهی لرستان 3 سال متوالی به عنوان دفتر نمایندگی اول کشور مطرح شده است، اظهار کرد: توسعه بانک خون بند ناف این استان افق روشنی را در حوزه پزشکی فراروی ما قرار می‎دهد.

وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی لرستان درصدد است فعالیت‎های پزشکی شاخص را در استان توسعه دهد چراکه انجام این مهم تکلیفی برای خدمت به مردم است.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.