امروز : 03 ارديبهشت 1398 ساعت 19:12
آخرین اخبار

پزشک کلینیک پوست پژوهشگاه رویان گفت: بیشترین میزان بوتاکس در کشور آمریکا است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، امیر باجوری در دومین سمینار کاربرد سلول‎های بنیادی که در جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد، افزود: سلول درمانی روشی است که سال ها پیش پس از طی مراحل تحقیقاتی وارد چرخه درمان بیماری‎ها شد؛ با کمک این روش می‎توان بیماری‎های پوستی از جمله لک و پیس، سوختگی، جای جوش و.. را درمان کرده و آن را بازسازی و احیا کرد.

وی بیان کرد: کشت دادن دوباره Stemcell و فعال کردن آنها بر روی پوست کاری مشکل و هزینه‎بر است که پژوهشکده رویان در این حوزه تحقیقات گسترده‎ای انجام داده است.

این پزشک اضافه کرد: استفاده از سلول‎های بنیادی برای بازسازی پوست بیشتر مخصوص افرادی است که پوست آنها به راه‎های معمول جواب نداده است.

باجوری با بیان اینکه چند هفته طول می‎کشد تا بعد از بازسازی و درمان بیماری‎های پوستی، رنگ‎دانه‎سازی انجام شود، اظهار کرد: از زمانی که سرنگ اختراع شد، بحث تزریق به پوست جهت زیبایی پیش آمد؛ بیشترین میزان بوتاکس در کشور آمریکاست.

وی یادآور شد: سلول درمانی در بحث زیبایی و رفع چین و چروک بسیار کارآمد است؛ این روش هیچ عارضه موضعی از جمله خارش و سوزش بر روی پوست نداشته و بعد آن چهره حالت طبیعی خود را حفظ می‎کند.

این پزشک عمومی و پژوهشگر کلینیک پوست پژوهشگاه رویان خاطرنشان کرد: پوست پشت گوش انسان سلول‎های جوانتری نسبت به پوست صورت دارد.

گزارش تصویری

بازدید2
Image Detail
بازدید3
Image Detail
بازدید4
Image Detail
بازدید 5
Image Detail
بازدید 6
Image Detail
بازدید 7
Image Detail

پست الكترونيك : info@jdlorestan.ac.ir

پست الكترونيك : sec.lr@acecr.ac.ir

نشاني : لرستان، خرم‌آباد، میدان 22بهمن، بلوار 60 متری، بین افلاک 2و3، جهاد دانشگاهی واحد لرستان

صندوق پستي : 6817814131

تلفن :  33236628-066

فکس :  33212000-066

جهاد دانشگاهی استان لرستان در راستاي ارتقا سطح دانش‌، نگرش و مهارت نيروهاي تخصصي براي توسعه كشور سازماني است كه ضمن برخورداري از نيروهاي متخصص، متعهد و نوآور با بهره‌گيري از توان علمي داخلي و خارجي، در سطح ملي و منطقه‌اي فعاليت مي‌نمايد.